c_aydin28 kullanıcısının son içeriği

1. C

Taşıma Kooperatifinin Vergilendirilmesi

kolay gelsin arkadaşlar taşıma kooperatifimiz 2009 yılında kirada olduğu binayı satın aldı. bunun içinde ortaklarından bağış topladı toplanan bağışları gelir hesabına parayıda kasaya attım 100 kasa 50.000 602 bağış diğer gelirler 50.000 sonra binayı aldım 252 bina 50.000 100 kasa...
  2. C

190 Devreden Kdv Yi Nasıl Düzeltebiliriz

merhaba forum üyeleri; bir inceleme sonucunda %8 li yapmam gereken satışları %1 li yapmış olduğum tespit edildi aradaki fark devreden kdv düşüldü ve kalan kısım ise bana ödeme çıkarıldı. vergi dairesi katma değer beyannamelerini düzeltip tarafımıza gönderdi benim proplemim 190 hesabımın...
  3. C

Damga Vergisi Beyannamesi Verilme Süresi

sayın arkadaşlar; damga vergisi beyannamesi verilme süresi ne zaman son teşekkürler
  4. C

Ek Garanti Belgesi Yevmiye Kaydı

yapmış olduğumuz satışlardan dolayı alıcı kabul ederse ek garanti belgesi düzenliyoruz bunun yevmiye kaydını malın fiyatına ekleyim satış olarak yapabilirmiyiz
  5. C

Gayrimenkul Satışı

merhabalar; serbest meslek gelirinden dolayı gelir vergisi mükellefi bir ay önce 40.000 ytl ye almış olduğu bir dükkanı şimdi 50.000 ytl sına satarsa aradaki 10.000 ytl sı için herhangi bir vergi ödemesi gerekir mi saygılar
  6. C

01.01.2007 Saat 02:00 de Alınan Z Raporu

merhabalar bir müşterim 31.12.2006 pazar günü yapmış olduğu satışlara ait z raprunu saat 24.00 ten önce almayı unutmuş ve gün içinde yapılan satışlara ait z raporunu 01.01.2007 tarihinde almıştır. ben aralık satışlarına dahil edip aralık k.d.v beyannamemde gösterdim. raporu yeni yılda...
  7. C

İşverenin Oğlunun İşyerinde Çalışmaya Başlarsa?

değerli forum üyeleri işverenler bazı durumlardan dolayı x şirketini tasfiye etmeye başlıyor ve bu süreçte oğulları adına kurmuş oldukları yeni bir işyeri ile faaliyete başlayarak yavaş yavaş bu şirket ile ticari faaliyetlerini ayrı kimlik altında yürüymeye başlıyorlar...
  8. C

Kollektif Şirkette Fesih Sonrası Alacakların Tahsili

merhabalar değerli forum üyeleri bir konuda bilginizi almak istiyorum 31.12.2006 tarihi itibariyle kollektif şirketini kapatmak isyeyen bir işletme şirket fesh olduktan sonra faaliyeti süresi içersinde yasal yoldan başlamış olduğu bir alacağını takip edebilir mi? yoksa alacak davası...