ceres kullanıcısının son içeriği

1. C

İşsizlik Ödeneği

merhaba, doğum yapan , 4 ay istirahat eden , sonrasında 6 ay ücretsiz doğum izni kullanan çalışan işten çıkarıldığında işsizlik parası almaya hak kazanır sanırım. 120 gün şartı burada yok değil mi ?
  2. C

Arefe Puantaj

Merhaba Arefe günü yarım gün çalıştık . Bordrolarda arefe gününü nasıl göstermeliyim . Programım ya 1 gün tatil yada 1 gün çalışma günü olarak kayıt yapıyor .yarım gün çalışma olarak işaretleyemiyorum.
  3. C

Bildirge Hakkında

Merhaba çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Şehir dışındayım ve ebildirgelerimi cepten onayladım. Sisteme yüklemiştim hazırdı. Hepsini onayladım şimdi bana 3 aylık Sgk ve vergi teşviğini doğal olarak onaylamadı . Süre bitti çünkü . Teşvik bildirgem hariç diğer bildirgelerim onaylanmış durumda...
  4. C

Şirket Pikniği

Merhaba, şirket olarak piknik organizasyonu düzenlemiş olanınız var mı ? ben düzenlemek istiyorum ama mekanı nereden bulacağımı bilemiyorum. orman içinde sadece alan kiralanabiliyor mu acaba ? kiranabiliyorsa nasıl iletişim kurabilirim. Ormana gidip gezmem mi lazım :) yer : istanbul
  5. C

6661 Sayılı Asgari Ücret Teşviği

merhaba, 6661 sayılı asgari ücret teşviği ne zaman ekrana düşmeye başlayacak bilgisi olan var mıdır ? iyi çalışmalar...
  6. C

İş Arıyoruz

merhaba, aynı inşaat firmasında 5 yıl muhasebe finans sorumluluğu yapmış, terfi ederek yine aynı firmada 9 yıl insan kaynakları ve idari işler müdürlüğü yapmış bir arkadaşım var. SMMM belgeside var. 38 yaşında / bay/ikamet İstanbul ilgilenen arkadaşların özelden mesaj atmasını rica ederim...
  7. C

17103 Teşvik Kaydı

Merhaba, 17103 teşvik kayıtlarını işe giriş bildirgesi verdikten sonra , aylık bildirgeyi vermeden önce yapmak gerekiyor değil mi ? şubat ayı işe girenleri kayıt yapmaya çalışıyorum, işe giriş bildirgesi var diye uyarı veriyor. (benim yaptığım işe girişten bahsediyor tabi :) )
  8. C

Stajyer Ücret

merhaba Arkadaşlar, lise stajyer ücretleri net asgari ücretin %30 u. hepimizin bildiği gibi.(agi hesaplamaya katmıyorum) bende 550 TL ödüyorum yuvarlak hesap. okul bana yazı göndermiş 606 tl ödenmesi gerekmektedir diye. ben mi yanlışım ? ben yanlış değilsem , okulun yanlışına uymak zorunda...
  9. C

Asgari Ücret Desteği 2019

Merhaba, Asgari ücret desteği 2019 ödemeleri için ben şu sonucu çıkarttım. • Ocak/2018 - kasım/2018 dönemlerinde en düşük sigortalı sayısı olan ay baz alınacak. (sgdp liler hariç) Örneğin ben ocak /2018 dönemindeki sayıyı baz alacağım çünkü en düşük çalışan sayım o ayda. • 2019 yılındaki...
  10. C

Eksik Gün Bildirimi

merhaba, 3 çalışanı olan bir firmam var. eksik gün bildirimi göndermek zorunda mıyım ? ayın 23 üne kadar mı göndermeliyim ?
  11. C

Şube Teşvik

Merhaba Arkadaşlar, Aynı ilçe içinde açtığımız şube için (01/2019) faydalanabileceğimiz teşvikler var mıdır ? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  12. C

17103 Sgk Teşvik

merhaba, 17103 numaralı teşvikten faydalanabilmek için 2017 ortalamasının üzerine çıkmamız gerekiyordu. 2019 yılında ise 2018 yılının ortalamasına mı bakmak gerekecek ? şimdiden yanıt teşekkür ederim, kolay gelsin...
  13. C

17103 Teşvik

merhaba arkadaşlar, 17103 sgk teşviğinden faydalandığım personelim var. diyelim ki 10. ayda sayım düştü 1 kişiyi teşvikten faydalandıramadım. 2 ay sonra sayım yükseldiğinde tekrar faydalandırabilecek miyim acaba ?
  14. C

Hafta Tatili

merhaba arkadaşlar, Takıldığım bir konu var.Değerli görüşlerinizi rica ediyorum. Örneğin ; haftaiçi çalışarak 45 saati dolduran kişi, cumartesi ve pazarda mesai ödemesini alarak çalıştığında o hafta hiç dinlenmemiş oluyor. O kişiye sonraki hafta kanuni olarak 1 gün dinlenme izni verilmesi diye...
  15. C

Ev Hizmetlisi

merhaba, Ev hizmetlisi için işyeri bildirgesi (konut adresi) internetten veriliyor mu ? bilgisiz olan benimle paylaşabilirse memnun olurum. Kolaylıklar dilerim...