zirve

cnyt kullanıcısının son içeriği

1. C

Yıllık Gelir Vergisi Hata Mesajı

Günaydın yıllık gelir vergisi beyannamesi göndermeye çalıştığımda devamlı 'Beyanname yapısı geçerli değildir: org.xml.sax.SAXParseException; cvc-complex-type.2.4.d: Invalid content was found starting with element 'gmsiOrtaklar'. No child element is expected at this point.. Lütfen Beyanname...
  2. C

İkinci El Araç Ticareti

iyi günler. İkinci el oto alım satım yapmak isteyen bir kişi var yanlız lise mezunu değil yönetmelik 31 ağustosa kadar uzatıldı fakat benim anladığım kadarıyla faaliyetine devam edenler için uzatıldı yeni yer açmak isteyen bir kişi lise mezunu olmadan bu işi yapabilir mi ? Yakın zamanda açılış...
  3. C

Basit Usul Kira Sınırı

Günaydın bir mükellefimiz evinde ahşap malzemelerden süs eşyaları yapıp satacak kirası 1.000,00 TL acaba basit usulden yararlanabilir mi yoksa ikametgah olsa bile kira sınırını geçtiği için gerçek usul olması mı gerekir
  4. C

E Bildirge Vergi Dairesi Güncelleme

Kolay gelsin E-Bildirge ekranında bazı mükelleflerin vergi daireleri boş olarak gelmekte birinde de vergi numarası hatalı güncelleme yapıp kaydet dediğimde herhangi işlem yapmıyor. Bunları nerden güncelleyebilirim.Sigotaya mı gitmemiz gerekiyor acaba.
  5. C

Puantaj Usulü Bildirge

Herkese iyi çalışmalar öncelikle soracağım soru belki biraz basit gelebilir kusura bakmayın daha önce hiç yapmadığım için emin olmak istedim. İnşaat faaliyeti (bina dış cephe boya mantolama) yürüten birine eylül 2019 da sigorta dosyası açtık bir kişiyi işe giriş yaptık ekim ayında eylülün...
  6. C

Binek Araç Amortismanı

Kolay gelsin... bir avukat mükellefimiz eylül 2018 de noter satış bedeli 30.000,00 TL ye araç almış.Nisan 2019 döneminden itibaren bu aracın masraflarını (akaryakıt vs) gider olarak göstermek istiyor bunun içinde aracı gider pusulası ile envantere dahil etmem lazım gerekli kanun maddeleri ve...