devilstar kullanıcısının son içeriği

1. D

İptal ve Ek Bildirge Sorunu

İşyerimizde İşe girişi 2019/Temmuz ayında olan bir çalışanı, sehven 2019/Mayıs Bildirgesinde Hizmet listesine ekledik ve bildirgeyi tahakkuk ettirdik. Yanlışın anlaşılması üzerine iptal ve ek bilirge verdik kuruma. Kurum denetime sevk edileceğini ve denetim sonunda işlemin neticeleneceğini...
  2. D

Raporlu Çalışan Hakkında Yardım

Arkadaşlar merhabalar. Şirketimizde çalışan eski bir personelimiz işten ayrılırken, şirket bunu bize haber vermemiş dolayısıyla biz de SGK çıkışını yapmamıştık. Daha sonra durum fark edildi ve personelin çıkışını geç yapmak zorunda kaldık. Dolayısıyla personel için fazladan prim ödenmiş oldu...
  3. D

Vergi Davasında Davalı Taraf Kimdir?

Arkadaşlar merhabalar. Mükellefim geçtiğimiz ay İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde vergi davası açtı fakat, dilekçesine imza sirküsünü koymadığı için, dilekçe yenilemesi yapmamızı istediler. Şimdi dilekçe yenilemesi yapıp davayı tekrardan açacağız. Fakat dava dilekçesini düzenlerken aklıma...
  4. D

2016/Aralık E-Defter Beratları

Arkadaşlar merhaba. 2016/Aralık edefter beratlarını mart ayının sonuna kadar mı göndereceğiz acaba? Kurumları nisan ayında yapacağız sonuçta ve nisan ayında muhasebe kayıtlarını yapacağız. Bu durumda dönem sonu işlemleri nasıl yapacağız. Geçen senelerde bu işlemi yapan, fikri olan var mı?
  5. D

Yevmiye Defteri Yazdırırken Boş Sayfa Atlanması

Arkadaşlar merhabalar. Bugün yeni bir müşteriyle çalışmaya başladık. Defterlerini ofise getirdi ve ben kabaca incelediğimde yevmiye defterinde arada bazı yaprakların boş olduğunu gördüm. Yani şöyle ki; örneğin 10. sayfa yazılı, 11. sayfa boş, 12ye atlamış, yevmiye numarası da 12. sayfada kaldığı...
  6. D

SGK Kanun No:0000 Seçip Ocak Ayının Bildirgesini Göndermek Sorun Olur Mu?

Arkadaşlar merhaba. SGK'da 5510 sayılı kanundaki teşvik bittikten sonra, kanun numarasını "0000" seçip bildirgeyi bu şekilde gönderdik. Ocak ayı SGK yani. Bu şekilde kanun numarasını "0000" seçtiğimiz için bir ceza veya sorunla karşılaşır mıyız?
  7. D

SMMM İle Çalışmadan Defter Tutma ve Beyanname Gönderme

Herkese merhabalar. Arkadaşlar uzun süredir kafamı karıştıran bir konu hakkında siz değerli meslek mensubu arkadaşlarımın fikirlerini almak isriyorum. Şimdi ben Smmm stajını biririp 2016/3 sınavına girmiş bir kardeşinizim. Bir şirkette çalışıyorum ve stajımı da bu şirkette yaptım. Şirket...