dnyn kullanıcısının son içeriği

1. D

Gayrifaal A.Ş.' nin tasfiyesi hk.

Merhaba Arkadaşlar, 1986 yılında 20 yıllığına kurulan a.ş.2006 yılında süresi dolduğu halde (ana sözleşmeye bakılmaksızın) beyannameleri verilmeye devam etmiş. ve 2006 dan bu yana genl kurulları yapılmamış dolayısıyla tasfiyeye gitmek istiyoruz, ne yapmamız lazım? teşk.
  2. D

Gayri faal A.Ş.nin yeni TTK ile kapanması?

Merhaba arkadaşlar, 2003 ten bu yana genel kurul yapmayan ve 2006 da faaliyetini durduran A.Ş. yeni TTK kapsamında (5 yıldır genel gurul yapılmaması gerekçesini) taşıdığı için kapanışı söz konusu olur mu? Bir de bu kapanış öncesinde ya da sonrasında şirketin sahip olduğu turizm işletme...
  3. D

A.Ş.nin tasfiyesinde demirbaş satışları?

merhaba arkadaşlar, tasfiyeye girmek için demirbaşların satışını yapmak istiyoruz.demirbaşlar için ne gibi yöntem izlenir? teşk.
  4. D

İktisadi işletmeye taşıt (demirbaş) alınması?

Arkadaşlar derneğe bağlı iktisadi işletme taşıt almak istiyor.yönetim kurulunun karar alnması gerekir mi? teşk.
  5. D

Açılış Tarihinden Önce Yapılan Giderler?

merhaba arkadaşlar, 2.sınıf gelir vergisi mükellefinde açılış tarihinden önce işyeriyle ilgili yaptığı (demirbaş, tadilat gibi) faturaları açılış tarihini baz alıp işleyebiliyoruz değil mi? teşk.
  6. D

Şahısmı Ltd şirket mi?

Merhaba arkadaşlar, motorsiklet servisliğini almak isteyen bir mükellefin ( tamirat, 2.el motor satış ve yedek parça satışı gibi işlemleri yapmak için) hangi mükellefiyeti seçmesi mantıklı olur? şahıs GV mi ltd.kurumlar mı? acil bekliyorum yanıtlarınızı teşk.
  7. D

Yeni bir işyeri numarası almak gerekir mi?

merhaba arkadaşlar, taşeron bir firma faaliyet gösterdiği adresinin dışında, ek olarak yakın bir ilçede yeni bir taşeron işi için bazı işçilerini çalıştırmayı düşünüyor.ne gibi bir işlem yapmak gerekir? o adresi şube gibi mi göstereceğiz? yeni bir işyeri sicil nosu alıp o numara altındamı...
  8. D

Demirbaşlarda enflasyon farkı hesaplaması ?

Merhaba arkadaşlar, demirbaşlara amortisman ayırmanın dışında enflasyon farkı hesaplaması yapılır mı? ya da yapmak gerekir mi? teşk.
  9. D

Şirket ortağının bağkurdan "sigortalı"ya geçmesi?

Arkadaşlar merhaba, 6111 e göre ltd.şirket ortakları kurucu ortak dahil şirket bünyesinde sigortalı olabilirler değil mi? teşk.
  10. D

Ltd şirkette arsa satışı?

Merhaba Arkadaşlar, gayri faal inşaat limited şirketin 2006 dan bu yana aktifinde kayıtlı arsası (inş.yapmak için arsayı satın almış ama başlamamış bugüne kadar hep gayri faal)satılırsa kdv ve kurumlar vergisi açısından durum ne olur? %75 lik istisnadan yararlanır mı? yararlanırsa; (istisnaya...
  11. D

Ölen bağkurlunun emekliliği?

Arkadaşlar, 1961 doğumlu ; 09.011987-25.10.1989 ve 10.09.1992-22.03.1994 tarihleri arasında bağkur hizmeti olan sigortalı 2-3 yıl önce vefat etmiş. Eşi ve çocukları herhangi bir şekilde yararlanabilir mi? teşk.
  12. D

İkinci sınıf mı? basit usul mü?

Merhaba arkadaşlar, sahilde sabit bir noktada dondurma, mısır,waffle satacak olan bir kişi ne tür iştelme açmalı sizce? Benim kanaatim ikinci sınıf işletme, basit usul olabileceğini düşünmüyorum ama yinede çelişkide kaldım. sizce?
  13. D

Bağkur emeklilik?

Arkadaşlar, sigortalının; 06.06.1963 doğumlu, sigorta başlangıcı 1988-nisan- 249 gün (ssk toplam günü) bağkur giriş 2003-haziran- aktif olarak prim ödeme devam ediyor. bağkurdan 2013'te 50 yaşında 3.600gün+(249gün ssk) ile emekli olması mümkün mü? teşk.
  14. D

Mükellefiyet türü?

Arkadaşlar, Bir otelin açık alanında sadece nargile satıcak mükellef.Basit usul olabilir mi? 10-15 kişilik bir alan. teşk.
  15. D

6111 sayılı kanun kapsamında işletmede mevcut kayıtlarda mevcut olmayan emtia vb

Merhaba arkadaşlar, arsa yı bu şekilde kayıtlara alabiliyormuyuz? tür olarak yasa kapsamına giriyor mu? teşk.