eetnc kullanıcısının son içeriği

1. E

Bazı Hizmetlerde Uygulanan İndirimli KDV Oranı

LAHMACUN VE PİDECİLİK (İÇLİ PİDE (KIYMALI, PEYNİRLİ VB.)) FAALİYETİ (GARSON SERVİSİ SUNANLAR İLE SELF SERVİS SUNANLAR DAHİL; İMALATÇILARIN VE AL GÖTÜR TESİSLERİN FAALİYETLERİ İLE SEYYAR OLANLAR HARİÇ . Kdv oranı kaç oldu ?
  2. E

Ortalama Hesabı Hk.

Merhaba Temmuz ayında yeni tescil edilen iş yerinde ilk girişini yaptığımız personel 6111 sayılı teşvikten faydalandı, sonraki işe giren personellerden iki kişiye daha 6111 veriyor ilk üç ay 27103 vermediğinden 6111 şartlarını sağlayan personellerden 3 kişiyi Ağustos ayında faydalandırabilirmiyim?
  3. E

İlk Defa SGK Dosyası Açtıran Mükellef 27103 İşçi Alımı Yapabilirmi? Yoksa İşçi Çalışmaya Başladıktan Sonra 3.sonra mı Bu Teşvikten Yararlanabilir?

Teşekkür ederim Tahsin bey şube tescil yaptım şube için 27103 teşvik kanunundan tüm personelleri faydalandırabilirmiyim ? ilk tescillerde ilk 3 ay 27103 nolu teşvik kanunu vermiyor diye biliyorum, bu durumda ben bir personeli ilk üç ay 6111 den faydalandırıp diğer personelleri direk 27103 den...
  4. E

İlk Defa SGK Dosyası Açtıran Mükellef 27103 İşçi Alımı Yapabilirmi? Yoksa İşçi Çalışmaya Başladıktan Sonra 3.sonra mı Bu Teşvikten Yararlanabilir?

Merhaba bir işçi 6111 şartlarını sağlıyorsa diğer alınan işçiler 27103 teşviğinden faydalandırılabilirlermi?
  5. E

27103 Nolu Teşvik işten Çıkarma

Merhaba 27103 teşvik kanunu ile ilgili bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim. Alınan işçinin yaşından dolayı endişe ettim 21/02/1973 doğumlu olan personel 27103 imalat sektöründe faydalandıracağım yalnız yaş konusu ! bozuyormu teşviği ?
  6. E

Sonu 0001-01-01 Şeklinde Görülen Doğum Raporlarının Elektronik İş Göremezlik Girişi ?

Merhaba analık raporum var onay bekleyen tarih aralıkları şu şekilde : İlk rapor 20/05/2021 başlangıç, bitiş tarihi 06/07/2021, tahmini bebek doğum tarihi 08/07/2021 (doğum öncesi analık) İkinci rapor hastane yatış 07/07/2021 rapor başlangıç 09/07/2021 rapor bitiş tarihi 01/09/2021 (doğum...
  7. E

Nakliye Faturası Üst Sınırı

Merhaba nakliye işi yapan mükellefim aynı ay içersinde aynı firmaya farklı tarihlerde 5/ 6 kez taşımacılık yapmıştır , tutarlar KDV dahil tevkifat oranının altında kalıyor sorum şu ; farklı tarihlerde olmasından dolayı tevkifat uygulanmayacak doğru mu?
  8. E

Genç Girişimci

Çok teşekkür ediyorum Tahsin bey kolaylıklar,iyi çalışmalar.
  9. E

Muh-Sgk Düzeltme

Merhaba düzeltme beyannamesini özel onay ile ek olarak bildireceksiniz ipc kesilir,bildirimi yaptıktan sonra , bağlı bulunduğunuz Sgk kurumunu arayıp onay vermelerini isteyiniz aksi halde şubede beklemede kalır thk fişleriniz oluşmaz.İyi çalışmalar dilerim
  10. E

Genç Girişimci

Merhaba konu ile ilgili sorum olacak yanıt için teşekkür ederim. Mimarlık faaliyeti İşe başlama bildirimi yapacağım, mükellefin yaş 29 altında olduğundan genç girişimci olarak vergi dairesi ve sgk yönünden yapılması gerekenler nelerdir konu hakkında bilgilendirme yapmanızı rica ediyorum,iyi...