zirve

Engineer kullanıcısının son içeriği

1. E

Vergi Dairesinin Vergi Mahkemesine Verdiği Savunma Dilekçesine Yaptığım Yorumlar

Bu ne ki. Benim gelirin %98 I yurt dışı tamamına kdv yazdı müfettiş. Ama bazılarına yazmıyorlar. İşte bunların hepsini dava da belirtiyorum. Az önce gördüm bir youtuber davasını epey kazanmış. Gelir vergisi ve yurt dışı kdv silinmiş sadece yurt içi kdv kalmış
  2. E

Vergi Dairesinin Vergi Mahkemesine Verdiği Savunma Dilekçesine Yaptığım Yorumlar

Müfettiş dediğini yapmadı. Son raporu yazarken anlaştık. Rapor rdk sonrası bir geldi gider yarıya inmiş. Yani kısmen kabul edip az yazdırdı
  3. E

Yazılım Firması Basit Usülden Faydalanabilir mi ?

dediğiniz gibi faydalanması lazım. fakat Türkiye de yazılım sektörüne verilen kıymet 0 bile değil negatif
  4. E

Vergi dairesinin savunma dilekçesine şöyle bir cevap veriyorum Yorumlarınızı bekliyorum Davalı idare serbest meslek kazancımı hukuka aykırı şekilde ticari kazanç olarak saymasının yanında, kendi içinde de tutarlı ve hukuka uygun davranmamaktadır. Dava dilekçemde öne sürdüğüm giderlerimin...
  5. E

Tebliğ ile Kişinin Aleyhine Kanunun Genişletilemeyeceğine Dair Danıştay Kararları

%98 yurt dışı gelirin tamamına KDV cezası kesildi. Giderlerim kısıldı. Müfetişe sordum. Dedi RDK böyle istedi. Tüm suçu RDK'ya attı müfettiş. Bu arada birden fazla yeni rapor gördüm mükellefiyet olmamasına rağmen, fatura olmamasına rağmen yurt dışı gelirlere KDV alınmamış. Bende tüm cezaları...
  6. E

Tebliğ ile Kişinin Aleyhine Kanunun Genişletilemeyeceğine Dair Danıştay Kararları

alomaliye üzerinde çok sayıda danıştay kararı var. bana danıştay kararı lazım. 2 tane arayarak buldum ama tabi arayarak bulmak çok zor.
  7. E

üstad olayı anladım teşekkürler o zaman bütün dediklerimden ayrı bir şey sorayım hepsini unutun danıştayın iptal ettiği vergi cezaları lazım. ama öyle cezalar ki şöyle olmalı. tebliğ ile ceza verilmiş ama kanunda o madde yok. aynen fatura olayı gibi. bu tarz davaları nasıl bulabilirim...
  8. E

üstad vergi ziyaı kesiyorlar ama onu uzlaşma komisyonu büyük oranda siliyormuş. geçikme faizi var işte silinmeyen epey fazla tutuyor ayrıca özel usulsüzlük cezaları kesmiyorlarmış çünkü mahkemeler iptal ediyormuş ben sorumu galiba yeterince açık izah edemiyorum. fatura kesmiş olsaydım kdv den...
  9. E

@ferhat üstad size özel bir mesaj attım size zahmet
  10. E

durum tam olarak şu Buna göre, Türkiye'de hazırlamış olduğunuz bilgisayar oyunları uygulamasına ilişkin verilen hizmetin yurt dışındaki bir müşteri (kullanıcılar) için yapılması ve bu hizmetten yurtdışında faydalanılması halinde, bu hizmet KDV Kanununun 11/1-a maddesine göre hizmet ihracı...
  11. E

ferhat üstad beni müfettiş birkaç ay önce yanına çağırdı. gittim adsense panelinden yurt dışı gelirleri gösterdim. müfettiş kanıt olarak ekran görüntüleri ve raporlar aldı. kendi kurum bilgisayarı üzerinden açtım adsense panelini. müfettiş kdv den muaf sayacaktı ama ne olduysa birkaç ayda...
  12. E

üstad galiba sorularım gözünden kaçtı. bu iki raporda da yurt dışı gelirlerini kdv den muaf tutuyor. diyorum ki benim müfettiş kdv den muaf tutmuyor hizmet ihracatını (4 saate yakın tartıştık). konuyu zaten bu yüzden açtım. en büyük bahanesi de kdv tebliğinde ki fatura zorunluluğu. fakat bu iki...
  13. E

bakı bu 2 raporda ki kişiler gelir elde ettikleri dönemde mükellef değil ben şu anda 2 tane mali müşavir, 3 tane avukat (2 tanesi eski vergi mahkemesi hakimi) ile iletişimdeyim ve hepsi kdv den muaf diyor bu arada şu anda kdv düşüldükten sonra bana çıkarılan net gelir 50 bin tl civarı...
  14. E

yorumlarınız için teşekkürler. dediğim gibi uygulama birliği yok şu anda. kdv den muaf sayılan raporlarda birebir benim durumumla aynı. o raporda müfettiş muaf sayarken yasaya atıf yapmış. fatura işini işin içine sokmamış. benim raporum daha çıkmadı ama tahmin ediyorum ki tebliğe atıf yapacak...
  15. E

para yurt dışında hizmet ihracatından kazanılmış (eğer 18. madde istisna kazanç sayılmazsa). bu hizmet ihracatı olduğunda şüphe olmayan kazançtan KDV almak peki hangi kanuna dayandırılabilir? sonuçta bir kanuniliği olması gerekmez mi yurt dışından elde edildiğinde şüphe olmayan bir kazançtan...