ferhat
Etkileşim Puanı
58

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• yatırım indirimi konusunda özel mesaj attım. konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. çok teşekkürler.
    Merhabalar, Benim sorum bizim işyerinde doğum iznine ayrılan işçimiz var.Dün doğum izni bitti. Bu işçinin 04.01.2014 tarihinde 1 yılı doluyor. Fakat işveren çocuğuyla çalıaşamıyacağını düşündüğünden dolayı 03.01.2014 tarihli çıkış veriyor. 04- Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi bu seçeneği mi seçeceğim çıkış bildirgesinde. Herhangi bir sorun olur mu. İşçiye imzalatmam gereken belgeler nelerdir. Tazminatı haketmeden çıkacan. Birde 4 aydır raporda son 2 ay ücret durumu mu bildirgede doldurmayacağım değil mi
    arkadaşlar merhaba bir sorunum var yardımlarınızı bekliyorum 2013/11 dönemine ait aylık sigorta bildigesinde çalışanımıza 1 gün eksik gün gösterilmiş ama devamsızlık olarak gösterilmiş asıl eksik gün nedeni üçretsiz yol izni olacaktı SGK dilekçe vererek sadece eksik gün kodunu düzelttirebilirmiyim lütfen yardımlarınızı bekliyorum
    Şirketten ücret almayan şirket ortağı yurtdışına iş ve fuar amaçlı gidiyor. Harcırah uygulaması ile ilgili sizdenbilgi almak istiyorum.Birde I II III IV V gruplar ne anlama geliyor
    Bu konuda bir uygulamam olacak.
    ferhat bey merhaba
    ben yeminli mali müşavir hurşit şirin
    hibelerle ilgili alo maliye sitesinde yazdığın makaleyi beğendim.
    Merhaba,
    Acil bir şey sormak istiyorum size.Babamdan miras kalan bir ev var.Varisler annem,ben ve iki kardeşim.Bütün varisler devir işlemi yapacak ve tapu benim adıma çıkartılacak.Herhangi bir satış işlemi yok.Veraset ilamı var.Belediyeden rayiç bedeli öğrendi ve veraset ve intikal vergisi ödendi.Babamın borcu yoktur yazısı alındı.Bugün birara tapu müdürlüğüne uğradım ve masraf olup olmadığını sordum.175Tl civarında masraf olduğu,tapu benim üzerime olduktan sonra yine belediyeden rayiç bedel çıkması ve intikal vergisi ödenmesi gerektiği söylendi.Yanlış hatırlamıyorsam Şükrü Kızılot bu tür devir işlemlerinde herhangi bir masraf olmadığını yazmıştı.Konu hakkında bilginiz var mı?İyi geceler
    merhabalar eşim 06 02 2013 tarihinde işyerınde eli kırıldı iş cıkısı doktora gotürdüm doktor elınde kırık oldugunu soledı alçıya alındı 10 dünde bir kontrole gittik 1 ay gecınce4 işyerı raporlu oldugu için sıkıntı yaratınca doktorlarda eşimin elınde alçıyı cıkarmıslardı ama rapor hala devam ediyordu eşimde işinden olmamak için raporluyken gitti çalıstı 1 hafta gectikten sora sozlu olarak eşimin cıkısını verdiler 15 gun sora son dedıler bizde 15.gunun sonunda cıkısını veremıyoruz hala rapor devam ediyormıs dediler aslında raporun uzadıgını solemıstık biz eşime kendı istegimle raporlu oldugum halde çalıştım ve kendı istegımle işyerınden ayrılıyorum diye kagıt imzalamasını istedıler eşimde imzalamızagını soledı bu işyerınde toplam 7 ay calıstı raporluyken işten cıkarıldıgı için mahkemeye basvurmalımıyız haklarımız nelerdir onlar sıgortadan ceza alıcaklarını duydum işe iyade davası açıp 8 aylık maaşımızı alabilicegımızı ogrendik sizce ne yapmalıyız ayrıca günde 12 saat calısıyorum
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…