zirve

ferhat kullanıcısının son içeriği

1. ferhat

fazla mesai hakkında

😄😄😄😄😄
  2. ferhat

Ürün iadesi fatura

Tesekkur ederim
  3. ferhat

Temizlik Malzemesi Kaydı Nasıl Olursa Daha Doğru Olur ?

Gec cevap icin gercekten ozur dilerim. Sayin canakkale17 buyuk montanli alimlarda 150 hesap kullanilmasi uygundur. Alinan buyuk montanli tutarlar tek kalemde gider olmaz. Basit ornekle kagit ucuzladiginda 500 koli kagit aldiginda bu gider olmaz. 150 hesaba atilir (kdv'si indirim yapilir) gider...
  4. ferhat

Ürün iadesi fatura

Vergi mukellefi olmayan kisilerden urun iadeleri '' GIDER PUSULASI'' ile alinir. Kirtasiyeden Gider Pusulasi alin. Noterden tasdik ettirin. NOT : Noterden tasdik ettirirken muhakkak noter sayfasindan giris yapin yoksa maliyede gozukmez.
  5. ferhat

Biraz ezber bozan bir karar.Yaş Dışında Emeklilik Koşullarını Taşıdığı İçin İş Sözleşmesini Sona Erdiren İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenmesinin Gerektiği.

Sayin artcrimes Bu kararlar firmalara ve sahislara bagli olmadigidan boyle bir karar ornegi bulamazsiniz. Sizin isinizde ( Seref beyle, Keremcem'de katki yapacaktir) isci ile sozlesmenin onemi ve eski isyerinin bu transferden dolayi sozlesmede yazili sebeplere gore ciddi anlamda zarar gormesi...
  6. ferhat

Biraz ezber bozan bir karar.Yaş Dışında Emeklilik Koşullarını Taşıdığı İçin İş Sözleşmesini Sona Erdiren İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenmesinin Gerektiği.

Tahsincigim Yok biz hep yargitayin dedigi gibi biliyorduk. Hatta bana bu konuda cok soru geliyordu. Bu isten ayrilacagim diger ise baslarsam problem olur mu diye. Ben hep hayir baslayabilirsiniz diyordum. Conku ben boyle bir davayi bundan epey yil once yanilmiyorsam 2003 yada 2004 yilinda...
  7. ferhat

Yeniden Değerlendirme Beyannamesi dönem ayı

Sayin Aquatim Sayin bulent249' un dedigi gibi degerlemeyi degerlemeyi agustasta yaptiysan beyannamenin ay bilgisi Agustos olacak; Eylulde yaptiysan Eylul yazacaksin. Sonucta Beyan donemi 30 Eylul oldugu icin bu zamana kadar da beyan et
  8. ferhat

Limited şirkete müdür atanamamasi

ortakliktan cikararken hisselerini belli bir tutar karsiligi satabilirler. ( Tabi bu hisseler miras yoluyla gectigi icin vergi odemeyecekler.) Hisselerinin karsiligi ne kadar para alacaklarini soyleyebilmek icin sirketin degerlemesini yapmak lazim. Yani sirketin ederini bilmek lazim. Bunuda...
  9. ferhat

fazla mesai hakkında

Sayincunyir34 Bu konuda bircok is takip programlari var. Mesela G-Track var. Akilli telefon alirsiniz bu programi yuklersiniz. Soforlere dagitirsiniz. Her sofore kod verirsiniz onlar bu kod yada sifre ile girerler. Gidecekleri musterileri buraya yuklersiniz. Bu seklilde takip edersiniz. Cok...
  10. ferhat

Limited şirkete müdür atanamamasi

Sayin Star1 Yukaridaki duruma gore bu 4 kiside ayni zamanda mudur. Eger bunlar mudur secmezse kanun onunde ortaklar ayni zamanda mudur sifatini tasirlar Devlet memuru kardeslerin yapacagi; Eger istemiyorlarsa ''Mahkeme Karari'' ile ortaklitan cikacaklar. (Nedenleri de gecerli bir neden olacak.)...
  11. ferhat

KDV Devri Olan Firma Satın Alınacaktır

Sayin Account06 Bu formun amaci meslektaslararasi bilgi paylasma, yeni karsilasilan bilgilerin burada paylasilmasidir. Bu yazdiginiz soruya burada kimse yardimci olmaz, olamaz. Ayrica benden sana bir buyuk tavsiyesi sende boyle bir ise girme. ( Bu meslekte 35 yilini devirmis bir buyuk olarak...
  12. ferhat

Kooperatif Şube Tescili Hakkında

vergi dairesine ortaklarin alacagi bir karar ( tescile gerek yok ) ve dilekce ile bildirmen yeterli. Cezasi yok. Bosuna tescil masrafi yapma. Kapanis verirkende yine vergi dairesine ortaklar sube kapanis karari ve dilekce ile basvur
  13. ferhat

Stok Arttırımı Hk.

Borsa tescili urunler stoklara fatura ile girer borsaya tescili yapilir ve fatura ile cikisi yapilir 7326 sayili kanun ile fatutasiz alim yada satim sonucu olusan fazla yada eksik stoklari kaydi envanterle ayni duruma getirilir Onun icin o ibareye cok takilmayin
  14. ferhat

Kooperatif Şube Tescili Hakkında

Yapilan işlem dogru. Şubelerin illa tescil zorunlulugu yok ( Yanliz SPK'ya bagli firmalar ve Bankalar hariç onlarin tescil zorunlulugu var)