ferhatguldali kullanıcısının son içeriği

1. ferhatguldali

E-Fatura, E-Arşiv Fatura İptal ve İtiraz Arasındaki Fark

Şu işleri kolay hale getirmek varken her geçen gün bizleri uğraştıracak bir sürü uğraş çıkartıyorlar çok ilginç gerçekten.
  2. ferhatguldali

Çok teşekkürler. Anladığıma göre ttk 18 nci maddede belirtilen yöntemler ile fatura itirazı yapılması yeterli olabiliyor.
  3. ferhatguldali

Merhabalar, Benim sorum başlıktan da anlaşılacağı gibi e-fatura veya e-arşiv faturaya iptal ve itiraz arasındaki fark nedir. Ben yanlış düzenlediğim temel faturaya karşı tarafla teyitleşip gib portal üzerinden iptal talebi oluşturup faturayı iptal etmek istiyordum. Fakat karşı taraf temel...
  4. ferhatguldali

Demir Çelik Ürünü İade Faturası Hk.

Merhaba, Size kesilen tevkifatlı faturanın tevkifat oranı 3/10 ise; keseceğiniz iade faturası matrah+ KDV (7/10) şeklinde normal iade faturası olarak düzenlenmesi gerekir.
  5. ferhatguldali

Kişisel Veri Koruma Kanunu

Merhaba, Çalışan olmasada bilanço sınırını aşmanız ve istisna kapsamında olmadığızı baz alarak yinede bildirimde bulunacağınızı düşünüyorum. Verilerin işlenmediğine dair bildirimde bulunma seçeneğiniz var onu seçmeniz gerekiyor bence. Yine de emin olmak adına 198'i aramanızı tavsiye ederim...
  6. ferhatguldali

Adat Faturası

Özelge: Adat Faizinin KDV'ye Tabi Olup Olmadığı Şirketiniz ile ana ortak veya ilişkili firmalar arasındaki borç verme işlemleri, KDV Kanununun 1/1 inci maddesine göre finansman hizmeti olarak değerlendirilmekte ve bu işlemler nedeniyle hesaplanacak adat faiz tutarları KDV ye tabi bulunmakta...
  7. ferhatguldali

Hisse Devri Yapılınca Gerçek Faydalanıcı Bildirimi 1 Ay İçinde Değişmeli mi ?

Daha önce bildirim formunu veren ve bu bildirimde beyan ettiği bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmayan kurumlar vergisi mükelleflerinin, kurum geçici vergi beyannamesinin "Ekler" bölümünde yer alan "Gerçek Faydalanıcıya İlişkin Bilgiler" tablosuna bilgi girişi yapmasına gerek bulunmamakta...
  8. ferhatguldali

Smmm Staja Giriş Sınavı Hakkında

Rica ederim. Başarılar dilerim :)
  9. ferhatguldali

Ben İşten ayrıldığım zaman çalışmıştım. Baya yoğunlaştım derslere. Hem iş hem ders çalışmak çok zordur evet. ben canlı dersleri dinledim akşam not falan almadan direk konuyu anlamaya çalışırdım ertesi gün canlı ders kaydını tekrar dinleyip not alırdım. birde konuları bitirdiniz sonra üstünden...
  10. ferhatguldali

Adat Faturası

Teşekkürler Ferhat Bey.
  11. ferhatguldali

Merhaba ben de Fuat hocadan aldım ve tek seferde geçtim. Hele ki Fuat hoca defalarca tekrarlar ve öğrenciler sıkılır. Siz takip etmeye devam edin bence kamp aldıysanız orada da tekrar olacak eksik kısımları yine duyarsınız oradan. Başarılar dilerim.
  12. ferhatguldali

Adat Faturası

Merhabalar, grup firmalarımız arasında ortaklardan alacaklar hesapları için adat faturaları düzenledik. Faturayı düzenleyen ve fatura düzenlediğimiz firma adına muhasebe kayıtları nasıl olmalı?
  13. ferhatguldali

Kolay Birleşme Sonrası Vergi Ödemesi Ve Kayıtları

Biz kurumlar beyannamesini elektronik ortamda hazırlayıp ebeyannameye gönderip çıktısını aldık(onaylamayıp) ve beyannameyi kapanış dilekçeleri ve ekleriyle vergi dairesine elden teslim ettik.
  14. ferhatguldali

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Teşekkürler sağ olun.
  15. ferhatguldali

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Merhabalar, bilanço aktif/pasif toplamı 25.000.000,00 aşan firmalarımız var. Bu kanun kapsamına girmek için haddi aşmak yetiyor mu? Yoksa faaliyet konusu gerekiyor mu? Sadece personel verileri kayıt altına alıyoruz. Teşekkürler