zirve

gsykn kullanıcısının son içeriği

1. G

Atik Satışları Hakkında Bilgi

İyi Çalışmalar, Atik satışlarında matrahın KDV beyannamesinde görünebilmesi için hangi yevmiye kaydını uygulamam gerekmektedir ? 100 01 .... 257....... ..........254 ..........602 ..........391 k/z kodları bu şekilde yevmiye kaydı yapmıştım. doğru mudur ? :banghead: yardımlarınız için...
  2. G

ÖTV'li Mal Alış Faturası

İyi akşamlar, ötvli mal alış faturası da farklı ürünler olduğu için ÖTV yi dağıtıyorum birde rafineri gelir payını var bu tutarı da dağıtmak gerekiyor mu yoksa gider olarak mı kayda almalıyım ? Şimdiden teşekkürler
  3. G

Muhtasar Düzeltme Beyannamesi

Mükellefimizin Stopajını hesaplarken bir hata yapmışım fark edip düzeltme verdim ilk beyanda çıkan tutar 2000 civarı düzeltmede 600 civarı çıkıyor ama yeni tahakkuk da sadece damga vergisi yazıyor. Şimdi borç sorgulamadan baktığımda 2000'lik tutar görünüyor yeni tahakkuk görünmüyor. Nasıl...
  4. G

Ki̇ra Geli̇ri̇ Düzeltmesi̇

Merhabalar, Kira geliri 9. ay ve 10. ayda yanlış işlenmiş 391 hesap kullanılması gerekirken 191 hesap kullanılmış 9. ay ve 10. ay düzeltme vereceğim bunun yanında geçici vergi ye de düzeltme vermem gerekiyor mu ? şimdiden teşekkür ederim.
  5. G

İşten Çıkış Bildirimi

Merhabalar, İnşaatta çalışan işçinin 30 kasım çıkışını vermem gerekiyor ancak 30 kasım tatile denk geliyor 30 kasıma yapsam bir sorun olur mu yoksa tatile denk geldiği için 1 aralığa mı yapmak zorundayım.
  6. G

Smyi̇b Düzenleme

Bir mükellefim SMYİB düzenleme fiilini işlemiş mükelleften mal alışı yapmış. Vergi dairesi düzeltme beyannamesi verip dilekçe yazmamız gerektiğini söyledi. Nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
  7. G

Sgk Yapılandırma İle İlgili

Günaydınlar, SGK'dan yapılandırma yapmak isteyen bir mükellefimden geçmiş döneme ait 5510'lu iptal nitelikte aylık prim ücret belgesi ve ek nitelikte 5510'suz aylık prim ücret belgesi istendi. Bu belgeleri nasıl hazırlayacağımı bilemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  8. G

İnternetten Sgk Dosyası Açılması

internetten üzerinden inşaat sgk dosyası açmak istiyorum fakat ada no ve parsel no yazmam için alan çıkmıyor kaydetmeden önce çıktı aldıgımda ise ada ve parsel no boş görünüyor. nace kod kesin olarak nereden öğrenebilirim. Birde bu açılacak sigorta dosyasına açıldığı gün giriş yapılması...
  9. G

İlişiksizlik Belgesi

Merhaba, bir mükellefimizin inşaatı için ilişiksizlik belgesi istendi. Dilekçe yazıp SGK ya teslim ettim SGK bir kaç gün sonra belediyeden evrak alıp imar'a bırakmamı söylediler imara teslim ettim imar görevlileri SGK ya belgenin tekrar teslim edileceğini söylediler. SGK aradım belgenin...
  10. G

SGK İlişiksizlik Belgesi

ilişikliksiz belgesi almak için ne yapmamız gerekiyor birde internetten başvuru yapılıyormuş bu başvuruyu işçi çıkışlarını yapmadan yaparsak ne gibi sıkıntı cıkabilir
  11. G

Vergi Ceza İhbarnameleri

77-mük 355/1-1 213 sayılı v.u.k. mükerrer 355/1-1 maddesi nedir
  12. G

İşyeri Kira Stopajı Hesaplama

Herkese iyi günler bir kira kontratosu var üzerinde yıllık kira 9000 +kdv yazıyor ben bunu nasıl hesaplayabilirim birde mükellefimiz işyerini kiraya veriyor yani kiralayan taraf bu muhtasarda mı yoksa yıllık vergi demi gösterilecek ?? şimdiden teşekkür ederimm