zirve

Hakan YILMAZ kullanıcısının son içeriği

1. H

Yurtdışındaki şirketin Türkiye' deki alacağı hk.

Tüm meslektaşlara selam, Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Yurtdışındaki şirket yurtiçinde bulunan çiftliklere(A) canlı hayvan satışı yapıyor. Çiftliklerden olan alacaklarını ise türkiye de bulunan başka bir şirkete(B) tahsil ettiriyor. Burada bir sakınca...
  2. H

Geçmiş Yıl Zararları ve Kanunen Kabul Edilmeyen Giderler

arkadaşlar slm, geçici vergi beyannamesine yazılan geçmiş yıl zararları 580 hesap mıdır? yoksa 580 hesaptan o yıla ait kanunen kabul edilmeyen giderler düşüldükten sonraki rakam mı yazılması gerekir?
  3. H

Sağlık Karnesi- 2

merhaba, sigortalı kadın, 27 yaşında evlenip boşanmış kızına sağlık karnesi çıkartabilir mi? teşekkürler.
  4. H

Sağlık Karnesi

merhaba, sigortalı olarak çalışan kadın, isteğe bağlı sigorta ödeyen kocasına sağlık karnesi çıkartabilir mi? teşekkürler.
  5. H

Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği

merhaba, zorlayıcı sebeplerden dolayı işyerinin, 1 veya 2 ay işçilerinin yarısını işten fiilen çıkartması(ücretsiz) durumunda ne gibi işlemler yapmak gerekiyob. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. iş kanunu madde 65 te işkura başvurulması gerektiği yazıyor. ek bilgilere ihtiyacım var...
  6. H

ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ

Herkese merhaba, Özel Tüketim Vergisi ile ilgili olarak bir soru rica edecektim. Şirketimiz Özel Tüketim Vergisi ödeyerek almış olduğu hammeddeyi, satış faturası düzenleyerek mal aldığımız firmaya iade etmektedir. (Alış İade) Her ne kadar Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nun 15. maddesinde açıklama...