Haluk Cenk BATUR kullanıcısının son içeriği

1. H

Tema Bağış %100 mü?

Kıymetli üstadlarım merhaba Sorum Temaya yapılan bağışın tamamının GMSİ "Beyannamede" indirilecek giderlerde indirebilir miyiz? ile alakalıdır. Bir arkadaşımız TEMA'ya 12.500,00 TL nakit bağış yapmış. Kendisinin 2014'te kira geliri bulunmaktadır. Şimdi bu bağışı Gib de yayınlanan broşürde...
  2. H

Kdv iade işlemleri?

Arkadaşlar selamlar; İlk defa Kdv iade işlemi yapacağım, ymm gerekli işlemleri tamamlamış ve vergi dairesine evrakları teslim etmiş, Bu iade alacağımızı vergi dairesi ve sigortaya olan borçlarımıza mahsup etmek istiyoruz ne yapmamız lazım? Teşekkürler
  3. H

İhracatla alakalı!

Arkadaşlar selamlar; Bir şirketimiz şu işi yapmak istiyor; x ülkede anlaştığı firmaların göndereceği kişileri ıraktan uçakla alacak,buraya getirip otelde konaklatacak daha sonra burada anlaşmalı olduğu hastanede tedavi ettirecek,ameliyat ettirecek check-up yaptıracak tekrar uçakla geri...
  4. H

Sgk işe giriş tarihi geç bildirme

Arkadaşlar selam Bir işçimizin girişini 26/09/2008 olarak yapmışız.. Ancak işçi bugün farkına varmışki 23/09/2008 olarak yapılması gerekiyormuş (kendisi şirket ortağı ve emekliliğine tesir edecek) Şimdi biz bu girişi 23/09/2008 olarak düzeltirsek karşımıza çıkacak cezalar+gecikme...
  5. H

Ltd.Şti Ev kiralayabilir mi?

Arkadaşlar selam; Ltd.Şti olarak ortaklardan birinin oturması için ev kiralamak istiyoruz,vergisel açıdan nasıl düşünebiliriz? Giderleştirebilirmiyiz stopaj durumumuz nasıl olur Teşekkürler
  6. H

59,5 aldım :(

Arkadaşlar selam; 7 kasım staj başlatma sınavından 9 genel kültür 72 alan doğrusu ile 59,5 aldım çok üzgünüm sizce itiraz etsem birşey çıkar mı? Kazanan arkadaşlarıda tebrik ederim Ama ben kazanamadım