zirve

HAZELSU kullanıcısının son içeriği

1. H

Maaş Haczi

İşten ayrılan personelimizin maaşında 4 adet icra bulunmakta. Personelin ihbarı : 1500 TL 1.İcra Bakiye : 1447 TL , ( ihbardan kalan 53 TL ) Şimdi bu kalan ihbar tutarını ve hatta maaşının 1/4 ünü 2.icraya kesmem gerekir değil mi..? Hatta 2.icra tutarı 195 TL olduğu için , 3.icra dosyasına...
  2. H

İş Kazası Hakkında

Arkadaşlar firma olarak bir futbol turnuvasına katıldık. 27.05 gecesi arkadaşlardan biri burnuna darbe aldı , sorularıma gelecek olursak 1 - İş kazası sayılır mı..? ( ben iş kazası olarak sevkettim ) 2 - İş kazası sayılacaksa benim bu durumdan 28.05 tarihinde bilgim oldu ve bu tarihte hastaneye...
  3. H

Devamsızlık Yapan Personele Tebligat

Personel 02.05 / 06.05 / 07.05 / 08.05 tarihlerinde devamsızlık yaptı ve biz de 09.05.13 tarihinde noterden tebligat gönderdik tarafımıza herhangi bir mazeret bildirmesi yoksa çıkış verileceğine dair. Şimdi merak ettiğim konu şu , personel yakınına 15.05.2013 tarihinde ptt tarafından tebligat...
  4. H

İş Kazası Sayılır mı..?

Durakta servisi beklerken kaza geçiren personeli iş kazası olarak mı değerlendirmek gerekiyor..? Bana çok mantıklı gelmedi bu durum , servise adım attığı an iş kazası sayılır ama durakta bekleyen için çok mantıklı bulmuyorum iş kazası değerlendirmesini. Bu konuda bilgisi olan var mı..? Ya da...
  5. H

İşbaşı Yapılan Gün İstifa

işe başlayacak personel , eski çalıştığı yere istifasını bildirme zahmetine girmediği için işyeri ihbar süresini çalışmaya zorlamış. Haliyle bize de iş başı yapamayacak. Ben de sigortasının başladığı güne , yani bu güne istifa yazdırsam bu kişiye olur sanırım , bir sorun çıkmaz değilmii...
  6. H

ÇSGB Bölge ve Şube müd. kapatılarak İŞKUR a devredilmesi....

Bölge müdürlüğü ile sürekli işim olmadığı için gözden kaçırmışım. Nisan ayından bu yana bölge çalışma müdürlükleri kapatılarak İŞKUR il müdürlüklerine devir yapılmış. Yani İş kazası olduğunda işkur il müdürlüğüne bildirimde bulunacakmışız. Bununla ilgili duyuru oldu mu..? Çok sık takip...
  7. H

Kıdem tazminatımın hesaplanmasındaki süre hk.

Merhaba Arkadaşlar , 31.12.2011 de çıkışımı aldım malesef >:( ve öğrenmek istediğim şöyle bir durum var. çalışma tarihlerim 01.09.2003 / 30.08.2004 17.06.2005 / 31.12.2011 tazminatım hesaplanırken her iki çalışma sürem de göz önünde bulundurulmalı diye biliyorum ama yine de emin olmak...
  8. H

Dava açılabilir mi ,kazanma ihtimali nedir..?

bi yakınımı çalıştığı güvenlik şirketi haksız yere işten çıkardı. Kısaca olaydan bahsedeyim. Çalıştığı alışveriş merkezinde görev yapan stand çalışanı çantasından para çalındığı için bunu bahsettiğim yakınıma bildiriyor ve çantasının herhangi biri tarafından karıştırılıp karıştırılmadığının...
  9. H

Yıllık izin takip çizelgesi ve çalışan memnuniyet anketi

örnek arıyorum arkadaşlar , yardımcı olabilirseniz çok sevinirim....
  10. H

İşten ayrılan personelin kalan yıllık izinleri

işten ayrılan personelin 28 gün yıllık izin hakkı kaldı. Bu izinleri öderken 28 + 4 gün pazar eklenir mi , yani toplamda 32 gün mü ödenmesi lazım. Bir de bu günler bildirgede normal ücret içinde mi , yoksa istirahat vb ödemeler içinde mi gösterilmeli. Lütfen çok acil cevap , saat beş'e kadar...
  11. H

Tam ay raporlu olan çalışanın aylık prim ve hizmet belgesinde olmaması

tam ay raporlu olan çalışan aylık prim ve hizmet belgesinde çıkmıyor. Bende hiç çalışması olmadığı için normaldir diye düşünüp üzerine düşmedim. Listede kimlik bilgileri ve kazanç sıfır olarak gösterilmesi gerekirmiydi..?
  12. H

Kredi çekerken yapılan hayat sigortası hakkında ,

Herhangi bir bankadan kredi çekerken yapılan hayat sigortası vergi matrahından düşülebilir mi..?
  13. H

Stajyer maaşları

6111 sayılı teşviğe göre lise stajyerlerinin maaşı düştü , peki bu seneki öğrenciler için uygulayacakmıyız bunu , yoksa önümüz sezon başından itibaren mi gereçrli olacak. Stajyer çalıştırınlar nasıl uyguladı bunu , yardımcı olursanız sevinirim. Biz bi kaç aydır düşük ödüyoruz ama acaba önümüz...
  14. H

ÇSGB Denetimi

Arkadaşlar sekiz saatten fazla süren bi denetime tabi tutulduk. Yoğunluk işçi sağlığı ve iş güvenliği konularına yönelikti. Ama var dediğimiz şeyler için bile yetersiz dediler. Altı aydan kısa bir zaman içinde istedikleri hususların yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için tekrar denetim...
  15. H

Greve katılmayacak personel

Kanuni grev ve lokavta katılamayacak işçi kadrosu: Madde 39 - Hiçbir surette üretim veya satışa yönelik olmamak kaydı ile niteliği bakımından sürekli olmasında teknik zorunluluk bulunan işlerde faaliyetin devamlılığını; işyeri güvenliğinin, makine ve demirbaş eşyasının, gereçlerinin, hammadde...