zirve

HRM Capital Ankara kullanıcısının son içeriği

1. H

İAB Görüş/Öneri

Merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacak; İki personel 12.08.2010 tarihinde bir şantiye işyerinden diğer şantiye işyerine devrediliyor. 11.08.2010 -A- şantiyesinden çıkış 12.08.2010 -B- şantiyesine işe giriş Yalnız yapılan bir hatayı bu gün tespit ettim. Personellerden birinin işten çıkış...
  2. H

İAB Hk.

Sevgili meslektaşlarım, biliyorum abes olacak ama sormam/emin olmam gerek. İAB çıkış tarihinden itibaren mi yoksa bu tarihi takip eden 10 gün içinde mi verilecek? Daha net sormak gerekirse; 05.07.2010 tarihinde istifa eden bir personelin çıkış işlemi bu gün yapılrsa İPC söz konusu olur mu?
  3. H

İş Sözleşmesi Yenileme

Merhaba arkadaşlar, 5 yıllık bir çalışanımızın ilk işe girişinde derlemesi gereken evrakları getirmesi akabinde işe giriş bildirgesine ve iş sözleşmesine imzaları alınmış. Lakin iş sözleşmesi departman çalışanı arkadaşlarımız tarafından sanırım kaybedildi. Arkadaşlar aramaktalar ama halen...
  4. H

Teşvik ?

Merhaba arkadaşlar, Yeni anılan teşvik uygulamaları hakkında detaylı bilgilere nereden ulaşabilirim acaba?
  5. H

Eksik Gün Bildirimi

Merhaba arkadaşlar, Firmamıza ait bir şantiyadeki çalışanların eksik gün bildirimlerini yapmayı unuttum. Eksik gün bildirimi ile ilgili olarak kuruma en son verilme süresinde bir değişiklik olduğunu 23 ünden ay sonuna kadar uzatıldığını bir arkadaş söylemişti. Bu konuda bilgisi olan var mıdır...
  6. H

Sigara Cezası hk.

Merhaba sevgili arkadaşlar, İşyerimizde mesai saati içinde ve görev yerinde sigara içerken yakalanan iki personelimiz var. Olay disiplin kuruluna aksetti, dolayısıyla gerekli disiplin cezası verilecek buraya kadar herşey normal. Sigara cezası olarak anılan 69TL nereye yatırılacak? Aşamadığım...
  7. H

İş Akdinin Fesih Bildirimi Sorunu?

Merhaba arkadaşlar, Bir çalışanımıza işe devamsızlıktan dolayı iş akdinin fesih edildiğinie dair bildirimi posta yolu ile iadeli taahhütlü olarak gönderdim. İkametgah adresine posta görevlilerin farklı tarihlerde iki kez gittiğini ve adreste kimseyi bulamadıklarından dolayı zafın ihbarlı hale...
  8. H

Mesaiye Geç Gelme Sebebi ile İşten Çıkarma

Merhaba arkadaşlar, Bir personelimiz mesaiye geç gelme alışkanlığından kurtulamadı. İlgili sebepten uyarı, kınama ve yevmiye kesintisi cezaları aldı. Sözlü ikazların sayısını ise yazmıyorum. Sabah servis onu beklemekten gecikiyor diyebilirim. Gerçekten kendi değil ama biz bıktık. Fakat bu...
  9. H

Sağlık Yardımı ve 65 (yaşlılık maaşı) konusu

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan yaşlı bir vatandaş oğlunun SSK'sı üzerinden sağlık hizmetinden faydalanmakta iken 65 aylığı için müraacat ederse sağlık yardımı kesilir mi? Yaşlı vatandaşın sık sık sağlık problemi yaşadığından dolayı 65 aylığı denilen yaşlılık ödemesi için çekincelerinden...
  10. H

Disiplin Kurulu Cezası; Yevmiye Kesintisi

Merhaba arkadaşlar. Personelin gerek görev tanımına aykırı haraket etmesinden, gerek yapmakla ödevli bulunduğu görevleri layığı ile yada hiç yerine getrmemesinin tespitinden sonra personelden alınan savunmalara verilecek olan disiplin kurulu cezalarının bir tebliğ ya da uygulama süresi...
  11. H

Disiplin Kurulu Cezası ile İş Akdi Feshi

Merhaba arkadaşlar sizlere sormak istediğim birşey var, Sırası ile; uyarı, kınama, yevmiye kesintisi ve son olarak iş akdinin feshi olarak uygulanan disiplin kurulu cezalarında işlenen suçun nevine göre verilecek disiplin cezası bu sırayı takip etmeyebilir mi? Yani özellikle 25. maddeye giren...
  12. H

Tedavi Gören Personeller Hk.

Merhaba, "Şubelerimizin birinde çalışan pazarlama müdürümüz AMATEM'de tedavi almaya başladı. Bu sürece ilk başladığında daha rahat atlatabilmek için tıp fakültesinden aldığı istirahat raporunu departmanda ilgili şubeye bakan arkadaşımız işleme sokmamış. Dolayısıyla hizmet günü ve maaşı tam...