htsumer kullanıcısının son içeriği

1. H

Remax Sorumlu Emlak Sözleşmesi

Web Portal üzerine vergi mükellefiyim. S5 Sorumlu Emlak Danışmanı Belgesi alarak Remax ile Sözleşme imzalayıp, aylık belirlenen ücreti ödeyerek 1 yıl vergi mükellefi olarak çalışacağım. Yani işyerim orası gibi olacak..Masa ücreti gibi düşünün. Sözleşme imzalanıp, barınma olarak kira bedeli...
  2. H

Faaliyet Türüne Göre Basit Usulde Vergi Mükellefiyet Tescili

Birde Basit Usulde Vergi Mükellefi dilekçesi için burdan mı müracaat ediliyor
  3. H

Biraz araştırdım ama sizinde görüşünü almak isterim. Aşağıdaki faaliyet kodu olarak ve seyyar olarak basit usulde vergi mükellefi olabiliyor sanırım. Yalnız tereddütlerim var. Basit usulde açarsam dilekçede sadece fotoğraf ve fotoğraf makinesinin videosu ile çekim CD, DVD vb. müşteri tarafından...
  4. H

Yurtdışı Telif Vergilendirilmesi Nasıl Olur ?

Hesabınıza 500 TL yattı ise 423,73 Matrah 76,27 KDV
  5. H

Yurtdışı Telif Vergilendirilmesi Nasıl Olur ?

Adsense gibi yapacaksınız. Aracı sistemin size yatırdığı paranın brütü üzerinden fatura keseceksiniz. Bankanız Tr olduğu sürece bu şekilde. Komisyaon faturası sizin işinize yaramaz. Net yatan para üzerinden e-arşiv kesin.
  6. H

Zarar Eden Limited Şirket Muhasebe Kaydı

Böyle bir başlık açarsanız kimse cevap yazmaz..Biraz detaylı bir başlık açılırsa cevap daha çok gelecektir emin olun..
  7. H

Şube Açılışında Demirbaş Kayıtları

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Bildirmemiz şart demekki
  8. H

Şube Açılışında Demirbaş Kayıtları

Ana faaliyet dışında birde ek iş olarak Demir progil vb. işyeri şube açılışında tutanakda Demir Kesme Makinesi-Komprosör-Kaynak Makine-El aletler bedelsiz olarak demirbaş kayda alınmış. Şimdi ben bu şubeyi 28/02 itibarı kapatacağım. Kapanışta bu demirbaşlar için fatura kesmem gerekiyormu...
  9. H

SSK ve Bağkur Primleri Hakkında

Bağkur ödememeniz için Sigortalı (4/A) olarak 30 gün sigortalı olmanız gerekiyor. Kendi başımdan geçti.
  10. H

Hocam bu nedemek ben anlamadım. Serbest meslek sahibi olmuyor.. Basit Usulde Vergi mükellefi olması için Seyyar Fotoğrafçılık gibi faaliyet türü oluyormu onu soruyorum :)
  11. H

Hocam teşekkür ederim de seyyar fotoğrafçılık adı altında olmaz mı?. Bu bir düğün organizasyonu değil. Düğünlerde ücret karşılığı video yada fotoğraf çekecek. İşi bu sadece.. Eğlence yeri işletmiyor.
  12. H

Merhaba, Müşterim, Genellikle düğün organizasyon ekibinde fotoğraf ve video çekimleri yapıyor. Ücretini kendi namına alıyor. Herhangi bir şikayet olmaması adına vergi mükellefi olma istiyor. Basit Usulde vergi tescilinde ısrarlı. Bu nedenle faaliyet türü olarak neyi seçmeliyim ki , basit usulde...
  13. H

Emeklilik Başvurusu Hk.

Emekllilik müracaat tarihi ne olursa olsun sonraki ayın 14 itibarı ile maaş bağlanır. Sistemde bunu 1 ay sonra güncel olarak yapabilirsiniz.