zirve

isaaa89 kullanıcısının son içeriği

 1. I

  İhracat Faturalarında E-irsaliye İptali

  Merhaba; İhracat faturası için kesmiş olduğumuz e-irsaliyeyi nasıl iptal edebiliriz? Bildiğim kadarıyla mevzuatta açık olarak belirtilmemiş konu. Uygulama yapan meslektaşlarımızdan bilgi rica ediyorum.
 2. I

  Serbest/ Freelance Çevirmenlik İle İlgili.

  Açılış maliyeti için bir mali müşavirle görüşün çok olacağını sanmıyorum.
 3. I

  Serbest/ Freelance Çevirmenlik İle İlgili.

  Sizinki aslında hizmet işi olacağı için fatura kestikçe vergi çıkacaktır. Onun dışında en önemli gider bağkur primi ve stopaj olur. Ama ev sizinse stopaj ödemezsiniz. Her fatura kestiğinizde Kdv %18 + gelir vergisi %15 diye düşünün. Yani bunları da ekleyin öyle teklif verin derim. Gelir...
 4. I

  Serbest/ Freelance Çevirmenlik İle İlgili.

  Merhaba; Home ofis olarak şahıs şirketi açabilirsiniz aslında. Çok maliyetli bir şey değil. Yaşınız da gençse bağkur ve gelir vergisi desteği de oluyor diye biliyorum.
 5. I

  Kdv Tevkifatı

  Merhaba; Tevkifatlı olarak almış olduğunuz ne tür ürünlerdir? Ne alıyorsunuz? Siz ne olarak satıyorsunuz?
 6. I

  Tecil Dosyası İhlal Edilmiştir.

  Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine bir dilekçe ile başvurun. Durum nedir öğrenin, ona göre bir yol izlersiniz.
 7. I

  Tecil Dosyası İhlal Edilmiştir.

  İlk iki taksidi ödemeyi unuttuysanız yapılabilecek bir şey yok. Fakat sonraki taksitlerde bir aksama varsa vergi dairesine başvurun.
 8. I

  Tecil Dosyası İhlal Edilmiştir.

  Sayın safaktezel; Ödeyemeyi unuttuğunuz taksit kredi yurtlar kuruma olan borcunuzun taksiti mi? Kaçıncı taksidi ödemeyi unuttunuz?
 9. I

  Ağır ve Tehlikeli İşlerde Engelli Personel Çalıştırma

  Sayın Ferhat Bey ve Sayın Keremcem bey; Cevaplarınız için teşekkürler. Personelin sağlık raporu var ve raporun "Çalıştırılamayağı İşlerin Niteliği" bölümünde bir şey yazmıyor. Zaten biz de işyerimizde meydancı olarak çalıştırmayı düşünüyoruz.
 10. I

  Ağır ve Tehlikeli İşlerde Engelli Personel Çalıştırma

  Merhaba Üstadlarım; Firmamız ağır ve tehlikeli iş sınıfına giriyor, engelli personel çalıştırabilir miyiz?
 11. I

  Yıllı İzin Kaydı Hakında

  Bu işveren ve işçiye kalmış bir durum. İş kanununda hafta tatilinin kesintisiz en az 24 saat olması gerektiği yer almaktadır. Cumartesi günleri idari izin sayılıyor. Yani işçi ile işveren arasındaki sözleşmeye bağlı. Böyle bir sözleşme yoksa yıllık izin gibi kullanılmasında bir sakınca yok kanımca.
 12. I

  İşgücü Temin Edildiği Durumlarda Kesilen Fatura Ve Kdv hk.

  Merhaba; Ben de işgücü temin hizmeti ile ilgili bir soru sormak istiyorum. İşgücü temin hizmetini sadece Özel İstihdam Büroları mı verebiliyor? Biz bir elemanımız için kdv tevkifatlı olarak fatura kesip, bu kiralamayı yapıyoruz. Acaba bununla ilerde sıkıntı yaşar mıyız?
 13. I

  Bağkur Emeklisi Olması İçin Çıkışı Yapılan İşçi Hk.

  Teşekkürler üstadım ama bu çalışana ihtiyacımız var. Çalıştırmamız gerekiyor. Acaba şöyle yapsak olur mu? İşe girişini sgdp ile yapıp daha sonra emekli olamazsa işe giriş bildirgesine düzeltme versek. Cezai yaptırımı ne olur?
 14. I

  Bağkur Emeklisi Olması İçin Çıkışı Yapılan İşçi Hk.

  Bilgisi olan üstadlardan cevap rica ediyorum.
Üst