koddit kullanıcısının son içeriği

1. K

Şahıs Firması Hesabından Para Çekilmesi

Merhaba, Bilanço türünde çalışan bir şahıs firmasının hesabından, firma sahibinin hesabına para gönderilmesi konusu herhangi bir problem yaratır mı? Faturası kesilmiş her kazanç, bilanço tipinde bir şahıs firmasının ticari hesabından şahıs firmasının sahibinin hesabına gönderilmesinde bir...
  2. K

Kesilen Faturanın Geçerliliği

Merhaba, Müşterilere kestiğim faturanın geçerli olup olmamasının kanuni resmiyeti nasıl belirlenir? Örneğin ben kafama göre şirketlere fatura kesebilirim veya gerçekten iş yaptığım ve fatura kestiğim şirket bu faturayı ödemeyebilir. Bu durumlarda hakkımı korumam için ne yapmam gereklidir? Bir...
  3. K

Şahıs Firması Yemek Harcamalarının Gider Gösterilmesi

Merhaba, Şahıs firması sahibiyim, sürekli müşteri lokasyonlarına gitmek durumunda kalıyorum, kişisel yemek harcamalarım ve müşteriye ikramlarım için fiş almayı ihmal etmiyorum. Peki aldığım bu yazarkasa fişlerini gider olarak gösterebilir miyim? Direkt yazarkasa fişlerini gider olarak...
  4. K

Şahıs Şirketi Vergileri/Masrafları

Arkadaşlar selamlar, Bir danışmanlık şahıs şirketi kurma planı yapıyorum birkaç sorum vardı, işin uzmanı olarak yanıtlarsanız eğer çok mutlu olurum: 1. 29 yaşından küçük, vergi mükellefi olmamış genç girişimcilere 75.000'lik kazancına kadar vergi muafiyeti söz konusuymuş, 75.000 üzerine...