koraykarakaya kullanıcısının son içeriği

1. K

Kuşbakışı Türkiye’de Gelir Vergilemesi Politikası

Sayın Umurcan Gago'nun Yeni Gelir Vergisi Kanunu tasarısı ve vergi adaleti üzerine yazdığı bir köşe yazısı. Çok beğendim ve paylaşmak istedim. "Kuşbakışı Türkiye’de gelir vergilemesi politikası Malum Hükümet uzun süredir beklenen Yeni Gelir Vergisi Kanunu Tasarısını (“Yeni GVK Tasarısı”)...
  2. K

Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı

Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı TBMM'ye sunulmuş. Bence en ilginç olan kısmı 5520'nin ilga edilmesi. O kadara tantana ile Yeni Kurumlar Vergisi Kanunu çıkardık, ömrü 7 sene oldu ancak.
  3. K

Spam-Flood

Sayın Admin ve Moderatörler. Tek tek raporlayarak başa çıkamadığım için ayrı bir başlık açmak zorunda kaldım. cakal1010 kullanıcı adlı üye yaklaşık 10 dakikadır, "paylaşım için teşekkürler" kelimeleri ile spam-flood mesajlar yazmaktadır. Üyeliğinin IP adresi de dikkate alınarak dondurulması...
  4. K

Veda

Değerli dostlarım; Bu forumda uzun zamandır sizlerle vergi hukuku, TMS ve muhasebe konusundaki bilgilerimi ve tecrübelerimi elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım. Kimi zaman oldukça sert tepkiler verdiğim de oldu, ancak bu gibi durumlarda bile asgari nezaket ölçülerini ihlal etmemeye dikkat...
  5. K

Vatana Millette Hayırlı Olsun

Öncelikle KGK'nın yaptığı duyuruyu verelim. Detayını sonra tartışırız. Türkiye Muhasebe Standartlarının Uygulanmasına İlişkin Duyuru Türkiye Muhasebe Standartlarını uygulama kapsamına ilişkin olarak Kurulumuzun 14/11/2012 tarihli toplantısında, Türk Ticaret Kanunu’nun 88 inci ve...
  6. K

Elden Ücret Ödemesi ve İspat

Değerli site sakinleri, vergi mevzuatı bölümünde elimden geldiğince soruları yanıtlamaya çalışıyorum. Ben de sizlerden bir konuda yardım isteyeceğim, özellikle benzer durumları yaşamış arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim. Olayımızda 5 kişinin çalıştığı (işçi sayısının 10'un altında...
  7. K

Motorsuz Taşıtlar Vergisi Kanunu Yürürlüğe Girdi

Zaytung'dan bir mizah haberi, ancak umarım Maliye Bakanlığı bunu ciddiye alıp uygulamaya geçmeye kalkmaz. :) Maliye Bakanlığı Gelirler Müdürlüğü, 2013 yılından itibaren yürürlüğe girecek olan motorsuz taşıt vergisi ile ilgili çalışmalarını tamamladı. Maliye Bakanlığı uzmanları, geçtiğimiz yıl...
  8. K

Bir Karikatür

Öncelikle Sayın Moderatör ve forum üyelerinden özür diliyorum, bu konunun yeri burası değil biliyorum. Ama bu karikatürün "Diğer" başlığında gözlerden uzak kalmasına içim elvermedi. http://www.komikaze.net/komikaze/2012-04-01
  9. K

Tıp Merkezi ve Özel Hastanelerde Bir Değerleme Problemi

Öncelikle haberimize bir bakalım; "Mersin'den dikkat çekici bir icra ilanı geldi. Mersin 5'inci İcra Dairesi borcunu ödemeyen bir sağlık merkezinin bünyesindeki 8 doktor kadrosu icra yoluyla satışa çıkardı. İcra ilanı bugünki gazetelerde yer aldı. Genel Cerrahi kadrosu 60 bin, göğüs...
  10. K

Kısım Kısım Yaptırılan İşler Hangi Durumlarda YYİO Olarak Kabul Edilmez

Daha önce forumda sık sık tartışlan bir konuyla ilgili makaleyi paylaşmak isterim. Gerek ihale makamınca kısım kısım ihale edilen işler ve gerekse birinci derece müteahitlerce üstlenilen işlerin taşeronlara kısım kısım yaptırılması ve işin aynı yıl içinde bitirilmesi halinde, yapılan işler...
  11. K

Tıbbi Ürünlerde KDV Oranı Değişikliği Yapan Bakanlar Kurulu Kararı(24.03.2012)

Tıbbi Ürünlerde KDV Oranı Değişikliği Yapan Bakanlar Kurulu Kararı(24.03.2012) MAL VE HİZMETLERE UYGULANACAK KATMA DEĞER VERGİSİ ORANLARININ TESPİTİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR MADDE 1 ? 24/12/2007 tarihli ve 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe...