kutluel kullanıcısının son içeriği

1. K

İş göremezlik

3 günlük iş göremezlik raporu olan işçiye ne internetten bildiri yaptım nede eksik gün bildirdim.parasını tam ödedim. Bir problem olurmu sskdan ıpc falan
  2. K

İşe sürekli geç gelme

işe devamlı geç gelen personellerimiz var.İşveren onları tazminatsız göndermek istiyor.Ay içinde 2 defa üstüste gelmeme veya toplam 3 kez işe gelmeme gibi bir nedenimiz yok.Ücretlerinden kesinti yapacağız.Birde bu geç gelenlere kendim ihtar yazısı yazdım.Noter kanalıyla değil.sorun olurmu bu...
  3. K

İşsizlik maaşı bitimi sağlık hakkı ne zaman başlar.?

işsizliğim bu ayın sonunda bitiyor.1 kasımda ssk girişim olsa sağlık hizmetlerinden ben,eşim ve çocuklarım hangi tarihte yararlanmaya başlar?
  4. K

Kdv iadesi

şu an itibariyle 550.000 tl yurtdışına ihracat yapan bir mükellefim var.bunun bir kısmı ihraç kayıtlı.bununla ilgili kdv iadesi alabilmemiz mümkünmü? İhracatta kdv iadesi nasıl oluyor bana bilgi verebilirmisiniz?
  5. K

Demirbaş

6 adet led lcd alınmış.1674 tl.Demirbaş sınırı için 6 ya bölüp gider yazılan demirbaşamı atmalıyım?? yoksa topyekün 255-demirbaş hesabınamı????
  6. K

Tevkifat

türk telekoma yapılan imalat bedellerinde tevkifat olması gerekirmi?
  7. K

Geçici vergi ve 6111

stoklarımızda olup kayıtlarda olmayan malzemeler var. 6111 stok affından yararlaacağız.fakat kayıt tarihi 5.ay olacak.(beyanname verilen tarih) Müşteri aftan yararlanacağız diye 3.ayda malzemelerin satışını yaptı. Ben bu malları nasıl maliyetlendireceğim.Girişleri 5.ay????????????
  8. K

İçki satışı

market mükellefim var. tütün mamülü perakende satış belgesi var elinde. bu belgeyle içki satabilirmi??? tuborg bu belgeyle satabileceğini söylemiş. ama ben alkollü içki ve tütün mamulleri per.satış belgesi şart olduğunu biliyordum.???
  9. K

Düzeltme beyannamesi??

geçici vergiyi verdim.fakat ssk tahakkuklarını yapmadan göndermişim.düzeltme versen sıkıntı olurmu 19.90 dv alırmı düzeltmeden dolayı??? Düzeltmezsem sorun olurmu 2.geçicide güncellenecek zaten?
  10. K

Kasko yansıtma faturası

merhaba sigorta firmasına yansıtma faturası kestik. ve hasar içinde otomotiv firmasında fatura aldık. 679-689 hesaplarda takip ettim. takıldığım konu bu iki cariyi birbirine virmanlamammı gerekiyor. sigorta firması borçlu 582 otom.firması alacaklı 582 görünüyor şu an
  11. K

Geçiş yıl zarar mahsubu

2009 da kardan geçmiş yıl zararı düşülerek vergi hesaplanmış. ama bu zararın mahsubuyla ilgili kayıtlar yok.geçmiş yıl zararlarını mahsup kaydı yapılması gerekmezmi??
  12. K

Ankara'da Sıhhiye'deki Büroma Gider Ortağı Arıyorum

merhaba ankarada sıhhıyedeki büroma gider ortağı arıyorum.ilgilenen varsa mesaj atabilir.iyi çalışmalar.
  13. K

5-6 aralık sınav kontrol listesi

smmm kontrol listesinde adım yok kafayı yicemmmmm çıldırcam ilk kez giriyorum normalmi arkadaşlar