zirve

ladybırd kullanıcısının son içeriği

1. L

İlk Defa SGK Dosyası Açtıran Mükellef 27103 İşçi Alımı Yapabilirmi? Yoksa İşçi Çalışmaya Başladıktan Sonra 3.sonra mı Bu Teşvikten Yararlanabilir?

kolay gelsin arkadaşlar 4.ayda ilk defa işçi girişi yaptığımız bir işletmeye hem 27256 hem de 27103 tanımladık.4 ve 5.aylarda 27256 dan faydalandı. geçen ay yani 6.ayın bildirgelerini yaparken borcundan dolayı faydalanamadık. Hazirana ait bildirgeyi geçen ay indirimsiz olarak tam ödedik. Bu ay...
  2. L

Dernek Karar Defterine Kararları Yapıştırmak

kolay gelsin ..Tam olarak başlıkla ilgili değil ancak birşey sormak istiyorum ilk defa bir dernek kuruluşu yaptım .kuruluş işlemi bugün yapıldı. Derbis şifresi ve parolası verildi. şimdi defter tastiklerini yaptıracağım değil mi? karar defteri, üye kayıt defteri ve evrak kayıt defteri...
  3. L

Dernek Muhasebesi

kolay gelsin arkadaşlar ..ilk defa bir dernek kuruluşu yaptım .kuruluş işlemi bugün yapıldı. Derbis şifresi ve parolası verildi. şimdi defter tastiklerini yaptıracağım değil mi? karar defteri, üye kayıt defteri ve evrak kayıt defteri dışında başka ne var ?... bundan sonra nasıl bir yol izlemem...
  4. L

Dernek Muhasebesi

kolay gelsin arkadaşlar ..ilk defa bir dernek kuruluşu yaptım .kuruluş işlemi bugün yapıldı. Derbis şifresi ve parolası verildi. şimdi defter tastiklerini yaptıracağım değil mi? karar defteri, üye kayıt defteri ve evrak kayıt defteri dışında başka ne var ?... bundan sonra nasıl bir yol izlemem...
  5. L

Dernek Karar Defterine Kararları Yapıştırmak

6. L

Eczanelerin ve Sağlık Sunucuların E-Defteri Geçişi

merhabalar kolay gelsin birşey sormak istiyorum. Özel muayenehane işleten doktorlar da e fatura ya geçmek zorunda mı. Şu an e arşiv fatura kesiyor.
  7. L

Ücretsiz İzin İçin Kasım Girişleri Yapılamıyor mu ?

bizde de aynı durum var şu an geçmiş aylara air ücretsiz izini sisteme girmeyi unutmuşuz. nasıl bir yol izlediniz.ceva p dönebilir misiniz.
  8. L

Çözüldü Nakdi Ücret Desteği ve Kısa Çalışma Ödeneği

arkadaşlar kolay gelsin bir çalışanımız için kasım ayında nakdi ücret desteğine başvurduk. Ücretini de aldı ancak aralık ocak ve şubatta 28 koduyla eksik gün gösterdiğimiz halde işveren sistemine nakdi ücret desteği girmeyi unutmuşuz. şimdi girmek istedik sistem geçmiş tarihli yapamazsınız diye...
  9. L

Nakdi Ücret Desteği Yatmıyor

arkadaşlar kolay gelsin bir çalışanımız için kasım ayında nakdi ücret desteğine başvurduk. Ücretini de aldı ancak aralık ocak ve şubatta 28 koduyla eksik gün gösterdiğimiz halde işveren sistemine nakdi ücret desteği girmeyi unutmuşuz. şimdi girmek istedik sistem geçmiş tarihli yapamazsınız diye...
  10. L

MUH-SGK - İstirahat Süresinde Çalışmamıştır

pirim ve vergi ödendi zaten bu anlamda işveren tarafından ödemeyle ilgili sıkııntı yok. pirim 30 gün üzerinden ödendi. rapor yasal süre içinde onaylandı ve sonuçta işçi rapor parasını alacak. beyanname aynen kalsın diyorsunuz doğru anladım değil mi ..burada daha sonra cezai bir durum oluşacak...
  11. L

MUH-SGK - İstirahat Süresinde Çalışmamıştır

size bir sorum olucak.raporlu bir çalışanı raporunu onaylamadan e bildirge verdik. ve tahakkuk ödemesini de yaptık.ancak kanuni süresi içinde raporu farkettik ve muhsgk için iptal/ek vericez fakat tahakkuk ödenemiştir. iptal tahakkuku girilemez diye uyarı veriyor. aynı zamanda iptalin onayı...
  12. L

Vergi Uzlaşma Hakkında

kolay gelsin benim de bir sorum olucak.bir mükellef 2019 yılından beri beyanname vermemiş.işyeri aktif olarak devam ve hiçbir muhasebeciyle de şu an sözleşmesi yok. ve elinde z raporları bile tam değil düzensiz olarak var. Kestiği fatura filan yok. Şu an bunları temizlemek istediğini söylüyor...
  13. L

Vergi Uzlaşma Hakkında

kolay gelsin benim de bir sorum olucak.bir mükellef 2019 yılından beri beyanname vermemiş.işyeri aktif olarak devam ve hiçbir muhasebeciyle de şu an sözleşmesi yok. ve elinde z raporları bile tam değil düzensiz olarak var. Kestiği fatura filan yok. Şu an bunları temizlemek istediğini söylüyor...
  14. L

Muhtasar Düzeltme

sgk geriye dönük teşvik başvurusuna işveren sisteminden başvurduktan sonra direk ek bildirgeyi verdiniz mi nasıl bir yol izlediniz.