zirve

maxmax kullanıcısının son içeriği

1. M

Home Ofis Şahıs Firması

Selamlar Ben bu konuyu araştırmıştım, bu şekilde şirket bildiğim kadarıyla başka bir şehirde açılabiliyor. Çünkü bende istanbuldaki bir sanal ofise sormuştum, onlarda vekalet verirseniz yoklama memurları için sizin yerinize biz imzalarız dediler. Sonrasında ise sanal ofisle pek bir işiniz...
  2. M

Şahıs Firması Açarsam Eşimin Hesabına Ödeme Alabilir miyim ?

CIMER'den cevap geldi, reddetmediler direk fakat ilgili vergi dairesinden Özelge alınması yazılmış. Bu olumlu birşeymidir acaba? "Bu çerçevede, ilgide kayıtlı dilekçenizde belirtilen hususlara ilişkin olarak, mükellefiyetinizin bulunduğu Vergi Dairesi Başkanlığı/Defterdarlık nezdinde özelge...
  3. M

Birde eklemek istediğim, zaten buna mecbur kaldığım için böyle birşey yazdım. Hesaplarımın hepsi blokeli, yani firma açıpta para kazanmam şu an imkansız. Belki diyeceksiniz öde borcunu, dediğim gibi çıkarttıkları astronomik tutarı ödeme imkanım bulunmuyor, ancak birşeyler kazandığımda bir...
  4. M

Bülent bey zaten ana sorum oydu, yani fatura numarası açıklamaya yazılırsa kabul edilirmi diye. Velakin kabul ediliyor olsaydı o zaman gönderici açısından bir sorun olmazdı Şöyle, başka banka hesaplarını ticari olarak (vergisiz) kullananlara vergi cezası hesap sahibine değil kullanana kesiliyor...
  5. M

Alacaklı varlık şirketi, bunu görebilmesi biraz zor gibi, birde borcumu abartmıyorum tam 20'ye falan katlamış ve astronomik bir tutar çıkarmış. Ödeyeceğim, ancak ödemem için para kazanmam gerekiyor ve onuda zaten iyi bir anlaşma yaparak ödemeye çalışacağım. O çıkardıkları tutarı zaten hayatım...
  6. M

Ayrıca 7.000 TL altını elden tahsil edebiliyoruz, yani elden tahsil edip eşimin hesabına atm'den yatırmamla müşterinin direk hesaba yatırması bana anormal birşey gibi gelmedi
  7. M

Sayın Tahsin bey açıklayıcı yazınız için teşekkür ederim, banada dediğiniz oldukça mantıklı geldi, bu konuda sanırım bu şekilde ilerlemeyi düşünüyorum. Simere yazdığım yazınında cevabını beklesemde, memurlar, sorun olmasa bile yasalara ters birşey söylemek istemiyorlar, belki o yüzden kurumsal...
  8. M

Arkadaşlar limited şirket açtığımda kendime %1 pay varsem o hisseye haciz koyabiliyorlar. Fakat %1 ben müdür olacağım için başkasına satarlarsa müdürlük bu sefer ona geçecektir. Onun yerine tek kişilik limited şirket açarsam tüm hisseme haciz koymalarının mantığı varmı, sonuçta sanal ofis...
  9. M

Bir mali müşavire danıştım, birşey olmaz dedi, sonuçta olursa durumu izah edersin dedi. Ancak anladığım kadarıyla bu karşıdaki memurun insifiyatine bırakmak oluyor. 189 aradım sordum, 7.000 TL. üst limitli birşey okudu fakat olmaz dedi, benim alacaklarım 7.000 tutmuyor dememe rağmen...
  10. M

Merhaba Eşim devlet memuru olduğu için onun adına açamıyorum maalesef
  11. M

Ayrıca şöyle birşeyde buldum bunu yaparsam kullanabilirmiyim? Yükümlüler nezdinde veya aracılığıyla yapılacak kimlik tespitini gerektiren işlemlerde, kendi adına ve fakat başkası hesabına hareket eden kimse, bu işlemleri yapmadan önce kimin hesabına hareket ettiğini yükümlülere yazılı olarak...
  12. M

Merhabalar Oldukça zor durumda kaldığım bir konuyu danışmak istiyorum. Ben web yapıyorum ancak varlık şirketine olan borcumu şu an için ödeyemiyorum. Daha doğrusu ödemek için ticari olarak faaliyet göstermem gerekiyor. Ancak şahıs firması açtığımda banka hesabıma bloke geleceği için 1 ay sonra...