zirve

mkulte kullanıcısının son içeriği

1. M

İsmmo Aidat

Merhaba, ismmmo 2014 yılı aidatı 290,00 tl olmuş. hayırlı olsun... kimse bundan rahatsız olmuyor mu acaba... oda bu ücreti nasıl bu kadar arttırıyor anlamıyorum. bildiğim kadarıyla odalar için maktu aidatı en yüksek olan ismmmo... genel kurulda bütçeye onay veren arkadaşlara selam.....
  2. M

İSMMMO’da Çalışmak Varmış

Seçimler Öncesi Bu Tip Haberlere Yer Vermemek Lazım. www.alomaliye.com
  3. M

Turmobun Gazete İlanları Hk

Turmobun gazetelere verdiği ilanlar için turmoba yazılan yazı ve cevabı; Turmoba Sorduğum Soru; Türkiye serbest muhasebeci mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler odası birliği, biz serbest muhasebeci mali müşavilerin haklarını ve çıkarlarını gözeten yarı kamusal bir kurumdur. bu kuruluşun...
  4. M

İSMMMO Hala Biz Karşıyız

TURMOB ve İSMMMO hala biz karşıyız desinler dursunlar. 2013 yılı harçları; 1- kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 34.500 TL 2- diğer kuruluşları denetleyecek denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 17.250 TL 3- Kamu yararını...
  5. M

Bağımsız Denetim Yönetmelik Taslağı Hk.

Bağımsız denetim yönetmelik taslağı ne durumda bilen var mı arkadaşlar. forumu incelediğimde bu konuda herhangi bir tartışma ortamı olmadığını gördüm. mevcut taslağın şu anda 4.güncellemesi yapılmış. ancak bu kamuoyunun önünde tartışılmıyor. neden acaba.. birileri forumlarda bu konuların...
  6. M

İSMMMO Bağımlı eğitimleri hk

İSMMMO Bağımlı Çalışan Meslek Mensubları Eğitimleri Hk ismmmo Bir işverene hizmet aktiyle bağlı olarak çalışan üyeleri için, sektörel bazda eğitimler yapmayı planlıyormuş. bunun altında yatan sebep nedir bilen var mı arkadaşlar. benim bir tahminim var. mayıs 2013 oda seçimleri var. oda...
  7. M

SMMM ve bağımsız denetçi olma bedeli

SMMM Olma Bedeli; Staj Dosya ve Başvuru Bedeli : 960,00 TL Staja Giriş Sınav Bedeli : 150,00 (İlk Seferde Kazanıldığı Düşünüldüğünde) Staj Başlatma Hazırlık Kursu : 1.200,00 (İSMMMO ?da) Eğitim CD Ücreti : 600,00 TL SMMM ilk Başvuru Bedeli : 525,00 TL...
  8. M

Kamu Gözetiminin Gözetimi

Kamu gözetim kurumu daha tam manası ile faaliyete başlamadan önce güvenilirliği konusunda biz meslek mensupları nezdinde büyük bir infial oluşturmuştur. eğitime başlama kriterleri yayınlanıyor 1-2 dakika yayında sonra bakıyoruz kaldırılmış. kurum hala daha ne yapacağı noktasında bir yönlendirme...
  9. M

Denetim yetkilendirme harçları

Merhaba Arkadaşlar şu anda mecliste bir harçlar kanunu tasarısı var. incelediğimizde bizimle ilgili bölümler var... denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri; 1- kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 30.000,00 2- diğer...
  10. M

Turmob Eğitimleri Hk;

Merhaba arkadaşlar, Bir İnternet sitesinde Turmob eğitimleri hakkında ciddi eleştiriler yapılmış... "bir meslek mensubunun kendi odasının eğitimlerine katılmasını engelleyecek yasal bir hüküm yoktur. ismmmo ve diğer odalar bu yeni eğitimleri kendileri için rant kapısı haline getirmişlerdir" diye...
  11. M

İsmmmo ingilizce kursu.?

merhaba arkadaşlar, ismmmo'nın ingilizce kursuna giden arkadaş var mı? giden varsa kurs hakkında genel bilgi alabilir miyiz..
  12. M

Yurt dışı firmalara kesilen faturanın süresi

sayın meslektaşlarım merhaba , yurt dışında yerleşik firmalara irsaliyeye bağlı olarak mal teslimi yapıyoruz.(tam ihracaat kapsamında).vuk 231/5 .maddesinde, fatura malın veya hizmetin yapıldığı tarihten itibaren azami 7 gün içinde düzenlenir, denilmektedir. biz yurt dışındaki firmalarla anlaşma...
  13. M

Varlık Barışı ve Sermaye Arttırımı Hk

merhaba sayın meslek mensupları, limited şirket ortağının arsasını varlık barışı kanunu kapsamında beyan edilerek şirket adına tescili yapılmıştır. veya nakit varlık beyan edilmiştir. 5811 sayılı varlık barışı kanununda, Beyan edilen varlıklar için pasifte özel fon hesabı acılacak, bu fon hesabı...
  14. M

SMMM Yeterlilik Sınav Sonuçlarına Dava Açma

merhaba arkdaşlar, bu smmm yeterlik sınav sonuçlarına dava açan oldu. dava acan arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.
  15. M

14-15 Mart SMMM Yeterlilik Sonuçlarına İtiraz

merhaba arkdaşlar sınav açıklandıktan sonra bu konu başlığı açılmadı dikkat ettim. herkes beklediği veya umduğu yahut da bazılarınkisi gibi hiç ummadığı kadar iyi sonuçlar aldı sanırım. ben hiç ummadığım halde kesin gecerim diye beklediğim halde "maliyet muhasebesi" dersinden kaldım. ve itiraz...