mohicans kullanıcısının son içeriği

1. M

SPK Soru ve Cevapları Yayınlandı

SPL | Sermaye Piyasas Lisanslama Sicil ve Eitim Kuruluu
  2. M

KGK Eğitimine Katılmayı düşünüyormusunuz- Anket

KGK Eğitimleri konusunda, Meslek Mensuplarının katılıp katılmama eğilimlerini görmek için iş bu anket düzenlenmiştir.
  3. M

Türmob Ve Odalardan Neden Ses Çıkmıyor.?

Türmob ve Odalardan Neden Ses Çıkmıyor. Bu konuda bilgisi olan varmı. Ne yapacağız 5000 TL'yi ödeyecekmiyiz. Ankara YMM ODası üyelerine başvurmayın dedi. Bizim odalarımızdan neden ses çıkmıyor. Ne yapacağız :S
  4. M

Spk Sınavında Ortalama Problemi-69,33

Arkadaşlar merhaba, Yoğun çalışma temposundan Aralık/2011 döneminde girmiş olduğum SPK Sınav sonuçlarına bakmayı ihmal ettim.Daha sonra not görünteleme sistemi kapandı. Bende notlarımı sistemin kapanmasından dolayı öğrenemedim. Sizlerinde bildiği üzere Sistem dün açıldı ve notlarımı kontrol...
  5. M

3568 S.K.Değişiklik yapılmasına dair Kanun teklifi-Destekliyorum.!

Aslında bu konunun yeri SMMM bölümü ancak bugünlerde bu konu çok gündeme geldiği için buraya açmanın daha doğrusu olduğuna karar verdim. Aşağıdaki kanun Türmobda temsilde adaleti geriyor. Lütfen bu değişikliği destekleyelim. Teklifin Özeti Teklif ile, Birlik Yönetim Kurulu, Birlik Disiplin...
  6. M

YMM'lere sınavsız Belge getiren TTK Değişikliği onaylandı

30 Haziran 2012 Tarihli ve 28339 Sayılı Resmî Gazete'de YMM değişikliği yayınlandı.
  7. M

Kamuoyuna Açık Duyuru

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANTS OF ISTANBUL Kamuoyuna Açık Duyuru Yeni Türk Ticaret Kanunu?nda yapılan son dakika değişikliği ile 84 bin Serbest Muhasebeci Mali Müşavire hukuk dışı bir çalım atılarak, 4 bin Yeminli Mali Müşavire ve...
  8. M

%10 finansman faizi KKEG sayılacak :)

Yeni teşvik paketine küçük bir ekleme yaptılar. Aslında küçük gibi duruyor. Ancak yol açacağı sonuçlar büyük. Yabancı kaynak kullanımında ödenen faiz, kur farkı, vade farkı vb. giderlerden maliyete yüklenmeyenlerin %10 KKEG sayılacak.
  9. M

SGK, 18 yaş altı kısmı çalışanlardan GSS Primi alıyor

SGK,18 yaş altı kısmi çalışanlardan GSS (Anne veya Babası GSS'li) Primi almaya başladı. Diğer tarafdan bu durumda bulunanlara Gelir Testi yaptırmadığı gerekçesiyle asgari ücretin iki katı tutarı üzerinden GSS primi hesaplamaktadır. SGK'nın yaptığı bu uygulama 5510 sayılı kanunun 61.maddesine...
  10. M

Yeni TTK'da, Mal ve Hizmet Alımında Geç Ödemenin Sonuçları

Yeni TTK'da, Ticari hükümlerle yasaklanmış işlemler ile mal ve hizmet tedarikinde geç ödemenin sonuçları 1. GİRİŞ Bilindiği üzere, 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu, bazı istisnalar haricinde 01.07.2012 tarihinde yürürlüğe girecektir. Yeni Kanunumuz Ticaret Hayatımıza önemli yenilikler...
  11. M

Kira Geliri Beyanı Gider Tercihinin Önemi

GERÇEK GİDER YÖNTEMİ Belgeli giderleri, kira hasılatının yüzde 25'inden fazla onlalar için gerçek gider yöntemi avantaj sağlıyor. Gerçek gider yönteminde, belgeli harcamaların tamamı (konut kira gelirlerinde istisna tutarına isabet eden kısım hariç) elde dilen kira gelirinden indirilebiliyor...
  12. M

Limited Şirketlerin Tasfiyesi ve İşlemleri

LİMİTED ŞİRKETLERİN TASFİYESİ VE İŞLEMLERİ TASFİYE Limited şirketlerin tasfiyesi ve işlemleri başlıklı yazımızın konusu ; tasfiye süresince tasfiyenin başlangıcında ve bitişinde yapılacak işlemler, limited şirketler esas alınmak suretiyle açıklanmıştır. Tasfiye işlemlerinin yalnızca ticaret...
  13. M

Levhaya dikkat

BAŞLIKTAKİ levha, ?trafik levhası? değil. ?Vergi levhası? da değil. Bu levha, 1 Temmuz?dan itibaren asılması gereken bir levha! 3 AY İLE 2 YIL ARASI HAPİS Yeni Türk Ticaret Kanunu?na göre; tescil edilen ticaret unvanının, ticari işletmenin ?görülebilir bir yerine? okunaklı bir şekilde...
  14. M

İndirimli kurumlar vergisi teşvikinde özelliği olan konular

İndirimli kurumlar vergisi teşvikinde özelliği olan konular Yatırım teşviklerinden birisi olan indirimli kurumlar vergisi oranıyla ilgili yasal düzenleme 2009 yılı başlarında yapıldı. Üç yılı bulan uygulama dönemine karşılık konunun teknik sorunları bitmedi. Başta indirimli oranın yatırımdan...
  15. M

Antalya SMMM Odasından GİB'e protesto!!!

Odamız üyeleri ve aday meslek mensuplarının yoğun bir katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, Oda Başkanımız Mustafa ERDEM, Muhasebe mesleğinin sorunlarından bahsetti. Meslektaşların üzerlerine yıkılan angaryalardan dolayı bürolarına kapanmak zorunda olduklarını dile getiren Oda...