resim

Murat CER kullanıcısının son içeriği

1. M

Adres Yardımı!!! (Bayrampaşa/İstanbul)

Yakın zamanda İstanbul/Bayrampaşa'da aktarma merkezi açılışı planlanmaktadır. Bu bağlamda mülk sahibi ile kira sözleşmesi yapılmış, tadilat işlemleri devam etmektedir. İstanbul'da bulunan dostlarımızın adres konusunda yardımına ihtiyacım var. Eski Edirne Asfaltı No.33 Kartaltepe Mahallesi...
  2. M

Geçici Vergiye Erteleme, 16/05/2008'e

Eskişehir meslek odasından gelen mesajda beyan süresinin 16/05/2008'e ertelendiği yazıyor, bilginize.. kaynağını araştırıp en kısa zamanda paylaşırım..
  3. M

Telsiz Kullanma Ücreti Ve Telsiz Ruhsatname Ücreti

Değerli meslektaşlar; Şirketimize ait cep telefonu faturaları bugüne kadar hat bazında gelirken operatör değişikliğinin ardından ilk kez tüm hatların tek fatura halinde tarafımıza bildirildiğini gördüm ve şimdiye kadar faturaların kayıt altına alınması esnasında KKEG olarak kayıtlara geçen...
  4. M

Gayrimenkul Satışı

şirket aktifine 25/12/2006 tarihinde girişi olan gayrimenkulun (konut 110m2) satılması durumunda gerek usul gerek KDV ve gerekse kurumlar vergisi yönünden yapılması gerekenler nelerdir?
  5. M

Özürlü Personel Çalıştırılması Hk.

Şirketimizde yasal zorunluluğa göre özürlü personel istihdam edilmektedir. Ancak bazen işten çıkışlar nedeni ile teminde sıkıntı yaşanmaktadır. Bir tanıdığımız yüksek dereceli gözlük kullanımının işgücü kaybı sayıldığını ve özürlü personel hükümlerine göre işe alım yapılabileceğini belirtti. Bu...
  6. M

Emeklilik Kıdem Tazminatı, SGDP

daha önce açılan konulara göz attım ancak aşağıda açıkladığım konu ile ilgili bilgi göremedim. şirketimizde çalışan personelimiz emekliliğe hak kazanıyor, doğal olarak çıkış işlemi yapılacak, ancak emeklilik işlemlerini (evraklarla ilgili olanlar) tamamladıktan sonra yeniden bizde sgdp'ye...
  7. M

İrtibat Bürosu Tescil?

irtibat bürolarının ticaret siciline tescil edilmesinin zorunluluk olmadığı yönündeki görüşlerin dayanağı hakkında fikri olan var mı? forumu araştırdım, genel kanı tescile gerek yok, ancak kimse mesnet belirtmemiş.
  8. M

MSİ+GMSİ beyanı

GMSİ'den mükellefiyet devam ederken 2006 yılında MSİ elde edilmiştir.pazartesi beyannameyi vereceğim..ancak Gelir İdaresi Başkanlığının MSİ beyanname düzenleme rehberinde verilen örnekte mükellefin MSİ yanında GMSİ de var.beyanname örneğinde GMSİ için 2.200,00 YTl istisna uygulanmamış..kafam...
  9. M

Alkollü İçeceklerdeki Kdv Ve Gider??

şirketin şehir dışından gelen misafirleri için toplantının akşamında yemek tertip edilmekte..mutad olarak bu yapılmakta.şimdiye kadar restoranlar "yemek bedeli" ile faura düzenliyorlardı ve biz de yemek bedeli gider, faturada belirtilen KDV'yi de indirim konusu yapmaktaydık. geçen ay...