muratt kullanıcısının son içeriği

1. M

Son Kez Sitenize Giriyorum

Son yazdığım konu yine yöneticiler tarafından çöp kutusuna atılmış.Gerekçe konu başlığının büyük harfle yazılması..Böyle site yönetimi olmaz..büyük harfle yazılsa ne olur sitemi çöker..veya yönetici olarak düzeltin küçük harfler yazın..
  2. M

İşyeri Nakli-SSK

Selam...Mükellef A il'inden B il'ine işyeri 15 mayısda nakletti...A ilinde SSK da dosyası var ama şuan çalışan ssk lı işçisi yok..Ve B İl 'inde 1 hazirandan itibaren sigortalı işçi çalışmaya başlayacak..Bu durumda yeni işyerindeki SGK ya işyeri bildirgesi ile tescil yaptırsa yeterli mi yoksa A...
  3. M

Takdir'e Sevk

Selam..Birinci sınıf mükellef 2008/08 den bugüne kadar hiçbir beyannameyi vermemiş..Vergi dairesi takdire sevk edildiğini ve beyannameleri pişmanlık talep etmeden vermem gerektiğini bildirdi..Bu mükellef için hem beyannameler hemde BA BS formlarını internetten göndersem yüklü ceza kesecek..Bu...
  4. M

Yeni Mükellef

Selam..Yeni bir mükellef geldi..2008 mart ayında naklini yaşadığımız şehre aldırmış ve ogünden beri hiç bir beyannamesi verilmemiş..Ne yapmamı tavsiye edersiniz..Ben beyannamelerini vereyim mi yoksa vergi dairesinin takdir kararını mı bekleyelim..Bu şekilde versem 20-30.000 den aşağı ceza...
  5. M

Yalıtım İşi

Selam..Yalıtım işi yapan firmanın faturaları mazleme+işçilik şeklinde kesiliyor..Muhasebe kayıtlarını 7A ya göre tutmamda sakınca varmı yoksa 7B mi kullanmalıyım..Ayrıca bu faturanın kaydı yapılırken bütün tutarı 600 ve 621 hesaplarında göstersem olurmu yoksa işçiliği ayırmam gerekirmi? Örnek...
  6. M

Eksik Gün Bildirim

Selam..Bir firmanın 2006/03-2006/10 dönemleri arasında çalışan 3 işçisi her ay 10 gün çalıştı.ilk aylık hizmet bildirgesiyle beraber eksik gün formunu ve ekinde 10 gün çalışacağına dair belirsiz sözleşme ekledik,izleyen aylarda eksik gün bildirim formu vermedik..Aradan 3 yıl geçti şimdi ssk...
  7. M

Bilanço Yerine İşletme Tastik Edildi

Selam..bir mükellefin 2007 yılı alışları 139.000 ytl..2008 yılında bu mükellef için işletme defteri tastik edilmiş..Vergi dairesi şimdi yazı ile 2008 yılında neden bilanço tastik ettirmediğimizi soruyor.Nasıl bir savunma yazmamız lazım..2009 yılı için bilanço tastik edildi..Saygılar
  8. M

Demirbaş-Fatura

İşletme hs na tabi bir mükellefe işyeri tadilatından dolayı 6 pencere 4 kapı faturası kesilmiş..fatura toplamı 5000 ytl..Demirbaş sınırını belirlemek için fatura toplamını mı esas almalıyız yoksa her bir kalem gideri tutarını mı? Saygılar..
  9. M

İhaleli İş

Mükellef 107.000 ytl tutarında kamu kuruluşundan yalıtım işi aldı..Bunun ne kadarı işçilik ne kadarını malzeme kesmeliyim..Faturayı hangi tarihe kesilmeli..dikkat edilecek hususlar nelerdir..İhale başlama tarihi 03.12.2008 ve 150 işgünü sonra teslim edilecek..Saygılar Diğer bir sorum: Bölge...
  10. M

İşkur Ceza

Selam..15.11.2008 İşden ayrılan işçilerin işden çıkışları ssk ya 15.11.2008 de bildirilmesine rağmen işkura sehven yanlışlıkla 01.11.2008 bildirildi ve 3000 ytl ceza kesildi..ama biz ceza kesilmeden önce işkura yanlışlıkla bildirildiğine dair dilekçe ve ekinde ssk işçi çıkış belgelerini...
  11. M

Basın Sigortalısı

Selam..03 den gönderilen basın sigortalıların yeni SGK na göre durumu nedir? 03 den bildirge gönderilemiyor..Uyarı veriyor..?
  12. M

YMM Sınavı

YMM sınavıma 3 yıl var ve şimdiden çalışmaya başladım..Bı sınava hazırlanma konusunda tavsiyelerinizi ve kaynak kitap isimleri hakkında görüşlerinizi rica ediyorum..Saygılar..
  13. M

Sürücü Kursu İnceleme Sonuçları

Selam..Türkiye genelinde sürücü kursları incelenmekte..İncelemesi sonuçlanmış kursların inceleme sonuçları hakkında bilgi rica ediyorum...Saygılar..
  14. M

YMM Sınavı

Selam..YMM sınavına hazırlanıyorum..İngilizcenin sınava nasıl bir etkisi var..Nasıl hazırlanmamı tavsiye edersiniz? Saygılar..
  15. M

Şirket Kuruluşu

Selam..Şirket kuruluşu yapmaktayım ve iki yerde takıldım.. 1- Ortakların ikamet adresinin şirketin merkezi ile aynı olmak zorunda mı? 2- Müdür şirket dışından ortak olmayan biri olacak..Bu kişi için ilk kuruluşda yapılması gerekenler nelerdir? Saygılar...