murdi kullanıcısının son içeriği

1. M

21 gün geciken maaş sonrası işten ayrılırsam?

maaşlarımız sürekli geç yatıyor.21 günü bulduğunda noterden ibraneme çekip işten ayrılırsam kıdem tazmınatımı alabılırmıyım?ve işsizlik maaşından yararlanabılırmıyım?
  2. M

8 saatlik çalışmamda yemek saatlerimi mesailerimden kesiyor.

sinemada çalışıyorum sinema sabah 10:30 aksam 23:30 a kadar açık..daha önce sadece müşterilerden aldığımız bahşişlerle çalışıyor birimiz 10:30 21:00 diğer kişi ise 23:00 a kadar çalısıyorduk haftaiçi 1 er günde birbirimize izin veriyorduk.şirketten ne mesai ne maaş almıyorduk çünkü şirket...
  3. M

Sözleşmemi aldım işten ayrılıcam

4 yıldır sinemada kasiyer olarak asgari ücretle çalışmaktayım..çalışma şeklimiz 1 tam gün (10:30 21:30)1 tam gün izin şekline.2 kasıyer çalısıyoruz dönüşümlü olarak.resmi bayramlar kımın calıstıgı güne denk gelıyorsa mesaiyi o kişi alıyordu bu zamana kadar..fakat gecenlerde izleyicisi çok olan...
  4. M

Bankamatiğe yatırılan maaşımı tekrar işyerine veriyorum.

merhaba konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum. 8 senedir sinemada yer gösterici olarak çalışıyorum..yanlız askere gidiş oldugundan dolayı 1 yıl sonrası çıkış verildi.askerlik dönüşü tekrar giriş yapıldı.. çoğu sinemada artık koltuklarda numara yazıyor...
  5. M

Maaşlarımızın sürekli geç yatması sebebiyle ayrılırsam tazminat alabılır mıyım.

merhaba...çok sıkıntılı bir dönemdeyim bilgisi olan arkadaşlardan bildiklerini paylaşmalarını diliyorum.. 4 yıl önce şuan çalıştığım sinemaya işe girdim.işe girerken asgari ücret neti 520 tlydi.Ozamanki müdür bana siz asgari ücretten fazla alıyorsunuz dedi ve 540 TL olarak işe...
  6. M

Tazminat alırmı.?

babam bır sırkette çalısıyor ve ordan emekli.emekli olmasına ragmen 9 yıldır halen calısıyor.gecen hafta kalp krızı geçirdi hastaneye kaldırdık acilen ameliyata gırmesı gerekıyormus.2 3 gün içinde ameliyat olucak.müdürüyle konustuk artık işten cıkması gerektıgını söyledı.fakat tazmınat konusunda...
  7. M

Emeğimin Karşılığı Bu mudur?

Arkadaşlar öncelikle herkese saygılarımı iletiyorum ve acil olarak yardımlarınızı bekliyorum... 10 senelik ssk emeklisiyim. Fakat malumunuz geçim zorluğu nedeniyle emekli olduğum özel sektörde tekrar sigortalı olarak çalışmaktayım.. Şu anda bel fıtığı nedeniyle sağlık sorunları yaşıyorum acil...