zirve

NEŞE79 kullanıcısının son içeriği

1. N

Şirket üstüne kayıtlı aracın satılması...

Arkadaşlar şirket üstüne kayıtlı bir binek otomobilimiz var.Bu aracı satmak istiyoruz.Aracı önce şirket ortağına satmamız mı daha avantajlı yoksa direk şirket üstünden satış yapmamız mı avantajlı yoksa iki satışta da değişen bir durum söz konusu değil mi?Bir de şirket üstünde ki aracın satışı...
  2. N

Vergi dairesi tenzil dilekçe örneği...

KDV iadesi kontrol raporunda smiyb düzenleme fiilini işlemiş kişiden alım yapmış olduğumuz ortaya çıktı.Tenzil dilekçesi yazmamı istediler.Daha önce tenzil dilekçesi yazmadım.Bir örneğini paylaşmanızı rica ederim.Şimdiden teşekkürler...
  3. N

117 nolu kdv kdv tebliğine göre tevkifat.......

Arkadaşlar bir firmam alüminyum folyo üzerine baskı yapıyor...Bu ürün acaba tevkifata tabi mi olacak...Tebliğ ambalaj deyip tek kelime ile geçmiş birşey anlamadım...Bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını rica ederim......
  4. N

Geçici vergide 6111'den dolayı çıkan geçmiş dönem zararı..

Arkadaşlar 6111 faydalandığımdan dolayı kkeg olarak şirket zarar etmiş gözüktü...Ticari bilanço olarak.Yalnız beyannamede kkeg eklediğimde ödenecek vergi çıktı...Şimdi 2012/1.dönem geçici vergiyi yaparken 2011 yılı geçmiş dönem zararını belirtmeyeceğim diye düşünüyorum..Çünkü beyannamede zarar...
  5. N

Odanın sitesinden portala girilmiyor....

Arkadaşlar sabah kalkayım erken portala gireyim dedim fakat portala girişi tıklıyorum fakat aynı ekran geliyor...Şu an portala giriş yapan var mı acaba?
  6. N

Turmob bağımsız denetim eğitimi....

Arkadaşlar tesmer eğitim sitesinden şifrem ile giriyorum...Videolar açılıyor fakat hiçbir dökuman açılmıyor.Arka plan yükleniyor deyip gri bir ekran çıkıyor...Siz döküman ve eğitim notlarına ulaşabildiniz mi acaba?Onlar niye açıkmıyor...Bir kaç farklı bilgisayardan denedim olmadı...Bence notlar...
  7. N

Basit usul ve gmsi mükellefi ise beyanı internetten verme zorunluluğu var mı?

basit usul ve gmsi mükellefi ise beyanı internetten verme zorunluluğu var mı?
  8. N

4.Dönem geçici vergi tahakkuku....

Arkadaşlar 4.dönem geciçi vergi tahakkukunu hangi tarihe yapıyorsunuz?31.12.2011 tarihine mi yoksa 14.02.2012 tarihine mi?Vrgi karşılıklarını ayıracağım 2011 yılında tüm geciçi vergimi ödedim...31.12 tarihinde 4.dönem çıkan g.vergiyi aşağıdaki şekilde mi muhasebeleştireceğim... 371 ..... 100tl...
  9. N

TMSK internet sitesi....

Arkadaşlar dünden beri TMSK ilişkin siteye giriş yapılamıyor...Yeni düzenlemeler mi yapıyorlar acaba?Özellikle bağımsız denetim sınavı ile ilgili.....Bakalım site güncellenince neler ortaya çıkacak...Gerçi öğrenen şimdiye kadar öğrenmiştir....
  10. N

İşletme defterinde 8.000 üstü faturanın ödenmesi...

Arkadaşlar , İşletme defteri olarak muhasebesi tutulan mükellef eylül ve ekim aylarında 8.000 üstü fatura kesmiş...Ve makbuzla kapatmış...Biliyorsunuz 8.000 üstü fatura çek ile veya banka yolu ile kapatılıyor..Bu durumda ne şekilde düzeltme yapmamız gerek...Yardımcı olursanız sevinirim.........
  11. N

Yurtdışına ihracat yapılan ürünlerin geri gelmesi...

Arkadaşlar...Firma oloarak aralık ayında bir ihracat gerçekleştirdik...Bu ihracat ırak ülkesi yapıldı..Ve bu ürün ürünün üstünde istedikleri bir özellik yok diye firmaya daha gitmeden gümrükten giriş yapamadı..Ve 1 aydır işlemler halledilir düşüncesi ile gümrükte beklemektedir..Fakat sorun...
  12. N

Oturma izni olmayan yabancı gss tabi midir?

Arkadaşlar, Gelir testi ile ilgili açıklamalarda hep oturma izni olan yabancıların durumu açıklanmış gibi geldi...Oturma izni olmayan yabancılar gss tabi midir?Burada bir ikilemde kaldım....Çünkü kesintisiz 1 yılı dolduran diyor ama oturma izni olup dolduranları mı kastediyor.......Oturma izni...
  13. N

YTTK göre a.ş. lerde şirket kuruluşu

Arkadaşlar 2012 yılında yeni şirket kuruluşu yapmam gerekiyor...Yeni TTK göre şirket kuruluşunda istenen belgeler nelerdir?Birde şirket kuruluş aşamalarını paylaşır mısınız?
  14. N

İSMMMO ilçe toplatıları denetim sürecine girerken kurumsallaşma...

Arkadaşlar ismmm odası denetim süreci öncesi tüm ilçelerde toplantı yapıyor...Buna katılan arkadaşların konuyla ilgili görüşleri nelerdir...Ben net birşeyler çıkaramadım...Onlarda net değil çünkü 660 sayılı KHK ile ilgili tebliğler yayınlandıkça netleşecek diyorlar...Birde ocak içinde konuyla...
  15. N

Maddi duran varlıkların değer yükseltilmesinde özel fonlar hesabının kullanılmas

Arkadaşlar, Ben daha önce konuyu danışmıştım...Konu şimdi başka yöne kaydı...Sorum şu...Şirketim aktifinde kayıtlı olan mdv değerleme şirketinden gelecek kişiler tarından değerlenip ekspertiz raporuna göre değerini yükseltip bunu da pasifte bulunan 549-özel fonlar hesabına kayıt etsem ileride...