N
Etkileşim Puanı
0

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Selamlar.
    Ustadim rahatsiz ettigi icin uzgunum.
    Bir konuda yardiminizi rica edecegim.
    Forumda mesai alacak davasinda yorumunuzu gordum,2009 da acilan davanin 2012 olmasina ragmen sonuclanmadigini belirtmissiniz.
    Dava toplamda ne kadar yil surdu bunu sizden ogrenmek istiyorum.
    Ben dava acali 1 yil oldu.4. durusmam ve sahiter dinlenecek.
    Mesai alacak davasinda
    Bordrolar.
    Giris cikis kayitlari ve onlarca belge ver,bunlar mahkemeye sunuldu,erken bitecegini umut ediyorum.
    Bilgilendirirseniz cok memnun olurum.
    İyi hafta sonlari dilerim
    Merhaba size bir sorum olucaktı eğer müsaitseniz.Eczane mükelleflerinin Sgk tarafından kesinti yapılan reçelerini nasıl gider gösterebilirim.Yardımcı olabilirmisiniz kayıt etmem gerekli.
    e bildirgede bir bişinin iki kez primi kesilmiş, biri ödendi, diğeri hala borç görünüyor, bir ay öncesi için düzeltme yapılabilir mi,cevap verirseniz cok sevinirim
    iyi akşamlar ,
    bankadan aldığımız teminat mektubunu ilgili firmaya verdik. buna göre nazım hesaplarda önce teminat mektubunun bankadan alım kaydı daha sonra da firmaya veriliş kaydını mı yapmak gerek biri örnekle anlatabilirmi ?
    üstadım teşekkürederim,

bu bir şirketin acentesi değil ..firmanın kendi pos cihazı var..bilet.com gibi sitelerden bilet satıyor...tahsilat kendi hesabına geçiyor..Burda üstadım biletin esas sahibi olan bana fatura kesecek mı ? parayı benden almak için...
    ben sadece komisyon faturası mı keseceğim ?
    üstadım kolay gelsin,
    bir mükellefim seyahat acentesi faaliyeti yapacak..siz bu konuda uzman olduğunuz için yardımlarınız rica ediyorum..

firma, internet üzerinden bilet satışı yapacak...firmanın pos cihazı var...
    şimdi mesala THY nin bietini sattığında tahsilat hesaba geçiyor pos dan...
    biz sadece komisyon faturası mı kesmeliyiz ?
    bilet fatura yerine geçer mi ?
    konuyla ilgili açıklama yazarmısınız ?
    saygılarımla,
    Nizam bey özür dilerim ama çok acil bilgiye ihtiyacım var. Yanıtlarsanız sevinirim. Biz yurtiçi bir firma için, yurtdışından bir otelden konaklama satın alıyoruz. Firmaya bunu fatura ederken hizmet bedeli olarak mı, yoksa otel konakla geliri olarak mı fatura etmeliyiz? Bizim otele ödediğimiz tutardan ind. kdv düşmemiz mümkün mü? ok acil cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler..
    Merhaba benim bir sorum olacak hangi hesapları kullanacağımı şaşırdım bana bilgi verirseniz çok sevinirim,soru şöyle ;
    Bir satıcının hesabına virman talimatı ile 2380 tl ödeniyor.
    Bunun hesaplarını ve açıklamasını yaparsanız sevinirim
    Sayın Nguroy.Bir konu hakkında sizden yardım rica ediyorum.
    Ben Merkezi ve İstanbul da olan bir firmanın Konya ilinde home office olarak satış temsilciligini yapmaktayım.
    Eşim ögretmen ve atama için MEB bizden şirketin Konya ilinde faaliyette olduguna dair belge istemekte.
    Konya V.D bu belgeyi şirketin kaydı bizde yok diyerek veremeyeceklerini söyledi.
    Biz gerekli olan bu belgeyi alamadıgımızda çok madur bir duruma düşeceğiz.
    Bu belgeyi alma imkanım varmıdır ?
    Alamayacagımı düşündügüm için bulundugum ilde ikinci bir işi başlamak geldi aklıma.
    Biri İstanbul da digeri Konya da olan iki işte çalışıp sigortam yatabilirmi ?
    Yada bulundugum ildeki işi Part time sadece cumartesi günleri çalıştıgımı göstersem sorun olurmu ?
    Yardımlarını bekliyorum tecrübelerinden faydalanabilirsek ne mutlu bize.
    Bir aileyi bu şekilde çok zorlu şartlardan kurtarmış olacaksınız yardımınız ile.
    Teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    evet aynen.genel müdür görevden ayrıldı ve şirketin bağımlı olarak muhasebesini tutan smmm yi yönetim kurulu genel müdür olarak atadı.
    Teşekkür ederim Nizam Bey içimi rahatlattınız.çalışma usül ve esasları açısından bakınca yönetim kurulu üyesi veya yönetim kurulu başkanı olamaz diyor fakat genel müdür ibaresi yazmıyor.böyle bir göreve üstleneceğim fakat kafam çok karıştı ve endişeye kapıldım.atandıktan sonra yasal değilmiş fala gibi nedenlerle görevden alınmak daha kötü.o yüzden önce bilgi edinmek istedim.çok teşekkür ederim.
    Nizam Bey genelden sordum cvp alamadım.ben şunu öğrenmek istiyorum.anonim şirkette bağımlı olarak çalışan smmm aynı zamanda şirket genel müdürlüğüne atanmasının yasal bir sakıncası varmıdır.yani hem muhasebeden sorumlu hemde genel müdür olması.yönetim kurulu kararı ile atandıktan sonra genel kurulda da tescil edilirse.mevzuat veya ilgili yönetmelik yada örnek varmıdır bu konuda.teşk.
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…