nguroy kullanıcısının son içeriği

 1. N

  Şi̇rket Ortağının Şahsi̇ Çeki̇ni̇n Şi̇rket Borçlusuna Ci̇ro Edi̇li̇p Veri̇lmesi̇

  Ortağın çekini aldığınzıda onu alacaklandırmanız lazım. Bu borç alacak ilişkisi örtülü sermaye sorunu çıkarmıyorsa hesap bir süre sonra kapanıyorsa ve faiz ödenmiyorsa sorun olmaz.
 2. N

  Kira Beyannamesi

  Eevet vardır. Beyanname vermezseniz maliye giderin daha fazla olduğunu nerden bilecek
 3. N

  Ortaklık Düşünen Var mı ?

  Sevgili forumdaşlarım nerdeyse forum kurulduğundan beri burdayım.Birçok şey paylaştık. iyi günde kötü günde birlikte olduk. Hepiniz beni tecrübemi, bilgi ve fikirlerimi biliyor , beni tanıyorsunuz. Artık tam zamanlı çalışmakta olduğum işyerinden ayrıldım. Yani emekliyim. Hala çalışma enerjim...
 4. N

  Bağkur Dul Maaşı

  Uygulama yapan arkadaşım var mı.? Bilmiyorum. Ölen bağkur emeklisinin eşine dul maaşı bağlanması nasıl oluyor? Dul eşin kendi emekli sandığından maaşı varsa , ölen eşden de maaş alabiliyormu? eskiden bağlanıyordu şimdi durum nedir?
 5. N

  Avans

  Bugün bir gazete aşağıdaki gibi bir yazı çıkmış: "Banka kredi kartı borcu nedeniyle, işçiye icra yoluyla ödeme emrinin tebliğ edilmesi üzerine, işçi ödeme emrini işverene sunarak avans talep etmektedir. İşveren, işçiye zorunlu ihtiyacının ortaya çıkması hâlinde ve hakkaniyet gereği...
 6. N

  İhbar Tazminatı Hk

  Bu konularda uygulamada çok sık tereddüd oluştuğu için tekrar açıklamak iyi olur diye düşündüm: İşçi ve İşverenin İhbar Tazminatı İsteyemeyeceği Haller İhbar tazminatı, iş sözleşmesini fesheden tarafın karşı tarafa ödemesi gereken bir tazminat olması nedeniyle, iş sözleşmesini fesheden...
 7. N

  Defter Tasdikleri Yaklaşıyor.

  Malum Yıl sonu geliyor. Bazı bilgileri paylaşmak istedim.: Özellik Arzeden Durumlar 3.1. Damga vergisi defteri; Damga vergisi defterinin tasdike tabi olup olmadığı Vergi Usul Kanununda yer almamakla birlikte 16, 32, 43 sayılı Damga Vergisi Kanunu Genel Tebliğlerinde sürekli damga vergisi...
 8. N

  Yurt Dışında Yaşayan Ortak

  Tartışmalı bir konu. Özelge bilen arkadaş varsa paylaşımlarını beklerim.
 9. N

  Yurt Dışında Yaşayan Ortak

  Yönetim kurulu veya ortaklar kurulu toplantıları ile ilgili giderler kurumlar vergisi matrahında indirim olarak kabul eilmektedir. Yurt dışı veya yurt içi gideri diye bir ayrım ben duymadım.
 10. N

  Yurt Dışında Yaşayan Ortak

  Sn Merkür bu yorumunuzn dayanağı nedir.?
 11. N

  Yurt Dışında Yaşayan Ortak

  Gösterilebilir. Ancak, önce bu konuda şirket yetkili organında karar alınmalı geçerli belgeleri mutlaka olmalı ve masraflar ciro ve karla uyumlu olmalıdır.
 12. N

  Zincirlikuyu'da Kantin işletmesi muhasebeci arıyor.

  Günaydın; Zincirlikuyuda dershane kantinleri işleten bir bir firma muhasebecisinden memnun değilmiş. Benden rica etti, bende bağımlı çalışıyorum ama sana birini bulurum dedim. Yakın çevrede ilgilenen varsa bazan yazın lütfen.
 13. N

  Risk değerlendirmesi

  Arkadaşlar İstanbulda risk değerlendirmsi yapan bildiğiniz güvenilir bir firma varmı?
 14. N

  Cumhuriyet Bayramı

  Pazartesi günü 29 Ekim . Türkiye Cumhuriyeti Kurluşunun 89 yılı. Tüm vatandaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
 15. N

  TAŞINDI: Blog sayfasından reklam kazancı ??

  Bu konu Çöp Kutusu isimli bölüme taşındı. http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=52497.0
Üst