odur kullanıcısının son içeriği

1. O

Anonim Şirket Hisselerinin Vakfa Hibe Edilmesinde Vergi..

merhaba değerli meslektaşlarım, değerli forum üyeleri. öncelikle sizleri selamlıyor ve işlerinizde kolaylıklar diliyorum. benim tereddüt ettiğim bir konu var, bilgilendirirseniz memnun olurum: Türkiye'de kurulu bulunan bir anonim şirket, yurt dışında kurulu bulunan bir vakıfa, bütün...
  2. O

Tarla Satışında Kdv

merhaba değerli meslektaşlarım, benim bir sorum var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. emlak komisyonculuğu yapan bir şirket, vergi mükellefi olmayan bir şahıstan, 2012 yılında 300.000 TL.'ye tarla alıyor. bu tarlayı 2015 yılında yine vergi mükellefi olmayan bir şahısa 310.000 TL. ye...
  3. O

Anonim Şirket, Hisselerinin Tamamını, Limited Şirkete Devredebilir mi ?

Merhaba değerli meslektaşlarım, epeyce araştırdığım halde bir soruya cevap bulamadım maalesef:( bilgilerinizi paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Sorum şu: bir Limited Şirket, bir Anonim Şirketin hisselerinin tamamını alabilir mi? değerli katkılarınızı bekliyor ve çalışmalarınızda...
  4. O

Gayrimenkul Alım-Satımıyla Uğraşanlarda KDV

merhaba değerli meslektaşlarım. öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyor ve işlerinizde kolaylıklar diliyorum. benim tereddüt ettiğim bir konu var, bilgilendirirseniz memnun olurum: gayrimenkul ticareti ve komisyonculuğu yapan bir işletme veya şirket, bir gayrimenkulü, vergiye tabi olmayan...