ogenmekistiyorum kullanıcısının son içeriği

 1. O

  Kosgeb Kuruluş Desteği

  Kosgeb ten kuruluş desteğim onaylandı. Ödeme oluru da aldım. Para Hesabıma ne zaman geçer? o gelen parayı sermayem olarak gösterebilirmiyim?
 2. O

  Fatura Adresi

  Şirketime kırtasiye malzemeleri aldım. Faturayı şirketime kestirdim. ancak faturadaki adres kısmında evimin adresi var. bir sorun olur mu?
 3. O

  İade

  Merhaba, Bir Şirkete ölçü ile yapılan bir iş yaptım. Bazı yerlerde ölçüden dolayı hatalar oldu. Bazı yerlerin de ölçüsü alınmamış. İşi sonuna kadar yapıcam. Ödemeninde bir kısmını aldım. Bu şirket bana ödediğim tutarı geri ver. Ürünleri de geri al diyebilir mi? Montajını yaptığım ürünlerde...
 4. O

  Kredi Karti Ödeme

  Bir müşterimizin şirketine fatura keseceğiz. Ödemeyi kendi şahsi kartıyla yapsa olur mu? Yoksa Şirket kartı olması mı gerekli ?
 5. O

  Fatura Vermek

  İş bitiminde müşterimizden tutarı alacağız. Fatura ile gitmek mantıklı mıdır? yoksa Tutarı aldıktan sonra mı faturayı kesmek lazım olur? Müşteri istediğimiz ücreti vermezse verdiği kadarıyla fatura kesilir ve kdv ona göre ödenir?
 6. O

  Mobil Pos

  Perde
 7. O

  Mobil Pos

  İşim gereği ödemeyi montaj bittikten sonra alıyorum. Müşterime fatura kesiyorum. Mobil Pos aldığımda yazarkasa zorun lu mu?
 8. O

  Faturada İskonto

  Şimdi ben müşteriye bir 10 adet ürün satıyorum. Musteri 10 adet ürün aliyor benden. Ama ben 11 adetlik fatura kesiyorum. 1 adet ürünü de iskonto olarak sayıyorum. Bu şekilde yapmamın sebebi de müşteri ye senin ihtiyacın 10 ürün diyip fiyat vermiş oluşum. Ama 11. Ürünü de vermem gerekiyor çünkü...
 9. O

  Satış Fiyatı Nasıl Belirlenir?

  anladım, öncesinde benim fabrikaya ödediğim kdv yi eklemeye gerek yok .
 10. O

  Satış Fiyatı Nasıl Belirlenir?

  Çok Basit bir soru ama kusura bakmayın. Tam olarak öğrenmek istiyorum. Bana Fabrika bir liste verdi. Bu listede benim satacağım ürünlerin bana geliş kdvsiz fiyatları var. Ben kar koyarken nasıl yapıcam? örnek veriyorum: 200tl+kdv + Kar= Satış Fiyatı + kdv mi? 200TL+ kar= Satış fiyatı+ KDV mi?
 11. O

  Ortağın Şirkete Borcu

  2021 yılında ortak şirketten para çıkışı yapmıştır. Bu borcu en uygun şekilde geri ödemenin yolu nedir?
 12. O

  Muhasebeci Faturaları Neden İster?

  tabiki Paylaşıyorum ama Earşiv dökümünü zaten kendi yolluyor. Onda kimden ne kadar bana fatura kesildiği vs. hepsi yazıyor.
 13. O

  Muhasebeci Faturaları Neden İster?

  Şirketime E arşiv olarak fatura kesilmekte. Muhasebecim de her ay benden faturaları istemektedir. Bana fatura dökümünü yolluyor. bende ona göre faturaların çıktısını alıp muhasebecime veriyorum. Bunun nedeni nedir?
 14. O

  Personel Maaş Haciz Ödemesi

  Şirket hesabından mı göndermem gerekli?
 15. O

  Personel Maaş Haciz Ödemesi

  merhaba, personel in bir borcundan dolayı bana e tebligat geldi. tek seferde ödenecek bir miktar. bu ödemeyi şirket hesabından mı yapmam gerekiyor ? yoksa şahıs olarak yapsam oluyor mu?
Üst