Ömer8134 kullanıcısının son içeriği

1. Ö

Fatura Arkalarında Bulunan Garanti Belgelerinin E-faturadaki Durumu Hk.

Merhabalar, üzerinde pek durulmayan fakat önemli bir konuya dikkat çekmek istiyorum.şuan birçok faturanın arka yüzünde garanti belgesi mevcut ve resmi olarak garanti belgesi yerine geçmektedir. E-faturaya geçildiğinde faturanın arka yüzüne garanti belgesi eklemek gibi bir durum olmayacağından...
  2. Ö

Özel Maliyet Süresinin Kira Sözleşmesine Göre Belirlenmesi Hk.

Üstadlar Günaydın, 2009/Haziran döneminde yapılmış olan bir kira sözleşmesi mevcut ve sözleşme 5 yıllık bir süreye tabi.Şuan özel maliyetleri hesaplarken 2013 yılında kalan yılı 2 yıl olarak(2013-2014) hesaplayıp özel maliyetleri atıyorum ve bitiş yılını da aşağıdaki gibi hesaplıyorum. Sorum...
  3. Ö

Ödenecek Kıdem Tazminatı

üstadlar merhaba, giriş ve çıkış tarihi aşağıdaki gibi olan net agi dahil(73,40tl) 2,000 tl maaş ve net 300 tl yemek bedeli alan kişinin kıdem tazminatını 8.506,33 tl hesapladım.netten brüt maaşa ve yemek brüt ücretini aşağıdaki gibi hesapladım hespalamanın doğru olup olmadığı ile ilgili soru...
  4. Ö

Motorlu Taşıtlarda Ötv Ve Kdv Matrahı Hk.

Merhaba, binek otomobil bayisiyiz kafamızda söyle bir soru işareti var; bir aracın ithalat maliyeti distrübütör firmadan alınan bilgiye göre 21,500 TL.Bende bu aracı X kişiye 33,750 tl'ye satmak üzere anlaşıyorum. Aracın ötv'sini kanun gereği alış maliyeti üzerinden 21,500 den %40 ötv ile...
  5. Ö

Boş Damga Vergisi Beyannamesi Vermedim Cezası Var mıdır?

Arkadaşlar Merhaba, Acil bir sorum varrr, ağustos ayında ilk defa damga vergisi doğuran bir işlemim olmadı ve dün damga vergisi beyannamesi göndermedim. Boş olarakta göndermek gerekiyormuydu? göndermemenin cezası varmdırı acil bilgi rica ederim???
  6. Ö

Kıdem Ve İhbar Tazminatlarının Muhtasar Beyannamede Gösterilmesi Hk.

Herkese Selam, Benim sorum Muhtasar beyannamede Kıdem ve İhbar tazminatının gösterilmesi.Biz tüm beyannamelerimizi şuana kadar ücretleri 12 kodda bildirdirdik kıdem ve ihbar tazminatları dahil..fakat bunlar 13-kıdem 15- ihbar kodlarında bildirilmesi gerekiyormuş.Bu sistemi kaç kişi uyguluyor...