O
Etkileşim Puanı
0

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Arkadaşlar merhaba
  Benim durumumu size özetlemek istiyorum. İstanbul Odası buna cevap veremedi.

  2015-2016-2017 yıllarında staj gördüğüm meslek mensubun yanından çıktım. İşten ayrılalı 2 yıl oldu. 20.07.2017 de işten kendi isteğimle ayrıldım. 12.08.2018 tarihinden itibaren büromu açtım. 1 yıldır smmm olarak çalışmaktayım.

  Staj gördüğüm meslek mensubun müşterisi , ben işten çıktıktan sonra 01.10.2017 tarihinde A isimli meslek mensubuna defterlerini taşımış , A isimli meslek mensubu öldüğü için defterlerini almak zorunda kalmış 01.01.2019 da B isimli meslek mensubuna geçiş yapmak zorunda kalmış. Bu firma 2 tane smmm değiştirmiş.

  Ben bu firmanın defterini alırsam eğer 2 yıl geçmediği için suçlu olur muyum?

  İşten ayrılalı 2 yıl oldu , ama ruhsat alalı 1 yıl oldu. Ayrıca ben bu defteri staj gördüğüm meslek mensubundan da almıyorum. Başka bir meslek mensubundan defteri aldığım için sorun olmaz diyenlerde var. Hangisi doğru yardımcı olur musunuz?
  Onore merhaba nasilsinz ben forma yeni uye oldum.suan bi imalat firmasinda calisiyorum.ama disarda. Bi smmm onayliyor beyannameleri ben 2017 itibaren bagimli calismak istiyorum .kafamda o kadar cok soru isareti varki nasil cvp bulacagimi bilmiyorum ve bi cikmazdayim
  Ustad defter bulma anlaminda bende 1 defter var 2.defter nasil olur hicbir fikrim yok.isin icine girmeden sonuç kestirilemiyor.deneyip gorme niyetindeyim.ekim kasima kadar zamanim var.1 yillik gider cepteolacak o kesin.Allah yardimximiz olsun
  Ustad bende bu yil sonu ofis acmayi planlıyorum.gider ortakligi düşünürsen gorusebiliriz en azindan fikir alışverişi de olsa birbirimize faydali olabiliriz.Allah muvaffak etsin.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst