oz2011 kullanıcısının son içeriği

1. O

İş Ortaklığına Fatura Kesilmesi

Şirketimiz(A) bir firmayla(B) iş ortaklığı(C) yapmıştır.Şirketimizin(A) iş ortaklığına(C) yapmış olduğu giderler ve makine kirası faturası bulunmaktadır. Bunun muhasebe kayıtlarını nasıl yapmam gerekiyor?A firmasında C firmasının kayıtları? 242 li hesaptamı yoksa 120 -320 ???? Yardımcı...
  2. O

İmza Sirküleri

Merhabalar, Ben 2003 yılında eski çalışmış olduğum işyerimden imza yetkisi aldım ve ticaret sicilinden tescil edildi. Ve akabinde noterden imza sirkülerimi çıkarttım.2008 yılında da işten ayrıldım. Şimdi bana o döneme ait imza sirkülerimin fotokopisi gerekiyor ve bulamıyorum. O zamanki...
  3. O

SMMM Staj Başlatma

Merhabalar, Ağustos 2013 smmm staj başlatma sınavına başvuru yapacağım. Fakat kursa gidebilecek durumda değilim.Sizlerin tavsiye edebileceği yayınlar,cd ler vs neler olabilir.Yardımcı olursanız çok sevinirim... Saygılarımla;
  4. O

Staj Evrakları

Merhabalar, İmza yetkili süreyi stajdan saydırmak istediğim zaman aşağıdaki evraklarda isteniyor mu ?Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Stajer Takip Formu Stajer Tespit Tutanağı Tek kişi staj formu Staj Onay belgesi Ben imza yetkili olarak çalıştığım yerden ayrılalı 5-6 sene oldu...
  5. O

İmza Yetkili Sürenin Stajdan Sayılması

Merhabalar,,, 2013/Ağustos döneminde staj başlatma için başvuru yapacağım.Sınavı kazandığım taktirde ,mümkün ise geriye imza yetkili sürem bulunduğundan staj süreme saydırmak istiyorum. 2003-2008 yılları arasında imza yetkili olduğuma dair ticaret sicil gazetesi (Onaylı Başlangıç ve...
  6. O

Stajer Tespit Tutanağı ve İmza Sirküleri

Merhaba arkadaşlar, Ağustos/2013'de SMMM Staj Başlatma sınavı için başvuracağım.Başarılı olmam halinde,2003-2008 yılları arasında bulunan imza yetkili süremin stajdan saydırmak istiyorum.Birinci sorum tüm evraklarım tam yetkimi gösteren gazete dahil fakat imza sirkülerim eksik bu sorun olur...
  7. O

İmza Sirküleri

imza yetkili sürenin stajdan sayılması icin,gerekli istenen evraklar arasındaki imza sirküleri ,yetkiyi veren şirketin imza sirkülerimidir?bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
  8. O

İmza Yetkili Süre,9 cd,4 Ay,Ssk Şartı ?

"5786 Sayılı SM,SMMM ve YMM Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanunun 6.Maddesinin (ı) bendine göre, artık imza yetkili olarak muhasebenin sevk ve idaresinden sorumlu muhasebe müdürü veya mali işler müdürü olarak çalışanların hizmet süreleri geriye dönük olarak yeniden sayılmaya...
  9. O

İşçi Maaşları Başka Şekilde Ödenir mi ?

İşçi ücretleri bankadan açılacak olan maaş hesaplarına ödenir.Fakat bir şey danışmak istiyorum.İşçi maaş ödemesi eşin hesabına gönderilebilir mi?Yada işçinin adına bankaya havale yapılabilir mi?Yada maaşı banka haricinde ne şekillerde ödenebilir?
  10. O

İşçi Maaşlarının İnşaat Şirketlerinde Ödeme Şekli

Merhaba, Çalıştığım şirketin farklı olarak 3 inşaatı bulunmaktadır. Merkez ofis haricinde 3 inşaatında ayrı sigorta sicil numaraları vardır.Her işte ayrı sigortalılar çalışmaktadır.Bir konuda takıldık.İşçi ücretlerinde 10 kişi ve fazlasında maaşların bankadan ödeme zorunluluğu var.Mesela...
  11. O

İmza Yetkili Süre

İmza yetkili süresini stajdan saydıran var mı?Varsa neler yapılması gerekiyor?Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum.Mart-2003-Mart 2008 yılları arasında ltd şirkette 1.derece imza yetkili olarak muhasebenin fiilien sevk ve idare edilmesinden sorumlu müdür olarak...
  12. O

Staj Öncesinde İmza Yetkili Olarak Çalışılan Süre

Merhabalar,dün bir yazı yayınlandı ve yazıda staj öncesi imza yetkili olarak çalışılan süre staj başladıktan sonra stajdan düşülebileceğine dair.Fakat benim takıldığım konu; Ben Bilanço esasında defter tutan bir firmada muhasebenin sevk ve idaresinden 1.derece sorumlu imza yetkilisi olarak 4...