turkcell

ozayse kullanıcısının son içeriği

1. O

Teşviklerin Mükerrer Olması

merhabalar, 01.07.2008 tarihinden geçerli olmak üzere 5763 sayılı kanuna göre işveren hissesi sigorta prim teşvikinden yararlanmaya başlayacağız. Ancak, 01.10.2008'den geçerli olacak malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primlerinden, işveren hissesinin 5 puanlık kısmı için yararlanacağımız...
  2. O

Radyolojide Çalışanlar

merhabalar, öncelikle kusura bakmayın, belki bu başlık altında olmamalı bu soru ama nereye yazacağımı bilemediğimden ekledim. radyolojide çalışanların günlük çalışma sürelerinin 8 saate yükseltilmesiyle ilgili bir yönetmelik, tebliğ vb. çıktığından haberiniz var mı?? tüm resmi gazetelere baktım...
  3. O

Yabancıların SSK Prim Oranı

Merhabalar, Arkadaşlar yabancı uyrukluların ssk prim oranlarında uygulama nasıl, bi farklılık var mı? Bilgisi olanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
  4. O

İzinlerin Çakışması

Merhabalar, İşçi yıllık ücretli izindeyken babasının ölümü dolayısıyla izin kullanabilir mi? Ben uygulamada yıllık izni devam ettiriyorum ayrıca bir izin vermiyorum. Bu konuda bir yerlerde yazılı bir şeyler biliyor musunuz? Şimdiden teşekkürler.
  5. O

Çalışma Bakanlığı Listeleri

Merhabalar, Ben vardiya listelerini Bölge Müdürlüğüne düzenli olarak gönderen var mı diye merak ediyorum. Ayrıca gönderilmezse bunun cezası ne kadardır? Şimdiden teşekkür ederim.
  6. O

Emeklilikle İlgili Bir Soru Daha?

Merhabalar, Kurumumuzda çalışan iki erkekten biri (bu a şahsı olsun) 1963 doğumlu ve 6.363 gün prim ödemesi var. İşe ilk girişi ise 15.09.1982 tarihi. Diğeri ise (bu da b diyelim) 1959 doğumlu ve 3.413 gün prim ödemesi olup, işe ilk giriş tarihi ise 05.11.1982. a şahsının prim günü dolmuş. Ama...
  7. O

İşe İade Tazminatı

Merhabalar, Açılan işe iade davası sonucunda yargıtay işe iade kararı vermiş olup, kişinin göreve başlatılmaması durumu için 4 aylık ve çalışmadığı süreler için de 4 aylık tazminat olmak üzere bir ödeme belirlemiştir. Biz kişiyi göreve başlatmayı düşünmüyoruz. Bu durumda kişiye 8 aylık net...
  8. O

ssk priminin yüksek meblağ üzerinden yatırılması

Merhabalar, Bu sorum biraz garip gelebilir ama bunun mümkün olup olmadığı soruldu ve herhangi bir dayanak bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Çalışanlarımızdan biri üç milyar üzerinden ödenen ssk primi yerine daha yüksek meblağdan ödeme yapılırsa bunun emeklilik durumunda ne gibi...
  9. O

askerlik dönüşü

Merhabalar, çalışanlarımızdan biri bir yılını doldurduktan sonra askerlik nedeniyle "yasal hakları saklı kalmak kaydıyla" görevinden ayrıldı. Askerlik dönüşünde göreve dönmek istediğini bildirdi ancak, bizim eleman ihtiyacımız olmadığından göreve başlatmadık ve alacaklarını ödedik. Aradan...
  10. O

Emekli Bağ-Kurlu' nun SSK Başlangıcı

Merhabalar, Şimdiye kadar hiç karşılaşmadığım ancak, aklıma takılan bir konuda sizlere danışmak istiyorum. Emekli Sandığı emeklisi bir kişiye sigortalı işe giriş bildirgesi düzenlerken bunu belirtiyoruz, aynı zamanda ssk emeklilerinde de hem durumu belirtip hem de tercih formu dolduruyoruz...
  11. O

Eş Tayini İle İlgili

Merhabalar, Kurumumuzda görev yapmaya başlayacak olan bir doktor eşinin sağlık bakanlığından tayininin çıkabilmesi için SSK'ya tabi olarak 240 gün çalışması gerektiğini, emekli sandığından SSK'ya geçişi arasında kesinti olmazsa hizmetlerin birleştirilmesinin söz konusu olduğuna dair bir duyum...
  12. O

Belirli Süreli Çalışanın Haklarını Ödedik

Merhabalar, Kurumumuzda belirli süreli iş sözleşmesi ile çalışan bir personelimizin görevini sözleşme bitiminde haklarını ödeyerek (kıdem) sonlandırdık. Ancak işe iade davası açtı ve şu anda da sürüyor. Aslında sormak istediğim işe iadesine karar verilebilir mi gibi bir şey değil. Bü tür...
  13. O

Emeklilik İşlemlerini Bir Türlü Anlayamıyorum

İçinizde bana kızacak olanlar olabilir ancak, gerçekten emeklilik esnasında yapılacak işlemleri, hesaplamaları vs.bir türlü anlayamıyorum. Şöyle ki: İşyerimizde çalışan 01.01.1949 doğumlu erkek işçimiz 01.12.1984 tarihinde bağ-kur'da mecburi sigortalı olarak başlamış ve 15.11.1998'de bağ-kur'u...