receptufan kullanıcısının son içeriği

1. R

Muhasebe kaydı

---------------/ / ------------------------- 361.01 XXXXXXX 500.01 XXXXXXXX SSK PRİM ÖDEMESİ -------------------------------------------- Böyle bi kayıt olabilir mi arkadaşlar sizce?
  2. R

Özel Turlarda Kdv Oranı

Seyahat acentesi mükellefim var. Paket tatil satıyor. Fakat kendi bünyesinde de kendi aracı ile 40 kişilik yurtiçinde tur düzenliyor. Bunun kdv oranı kaç olmalıdır. Teşekkür ederim cevaplarınız için
  3. R

BA Formları

Ba formlarında kira giderleri, tekel alışları, sigortalı işçi ücretleri bildirilecek mi ? Ben işçi ücretleri hariç hepsini bildirdim ama tereddüt yaşadım o yüzden paylaşmak istedim
  4. R

Paket Tatil ve Bilet Satan Firmada Hesap Plan Örneği

Turizm organizasyon hazır paket tatil ve tur düzenliyen bi firmam var örnek hesap planı verip yardım edicek arkadaş var mı acaba
  5. R

Rapor Bildirim Süresi

İşyerinde sürekli çalışan bir işçi 01.02.2009 tarihde 5 günlük rapor alıyor. Bizim iş veren olarak bu raporu bildirme süremiz varmıdır? Yoksa aylık bildirgede ve eksik gün bildiriminde bildirsek internetten de işe başladığı tarihte bildirsek sorun olur mu? Yani rapor bildirmenin süresi var mı ...
  6. R

Muhasebe Kaydı

2006 YILINDA 30.000,00 YTL MAL SATTIK. BU SATILAN MAL 2007 DE BİZE İADE OLDU. ANCAK 2007 YILINDA HİÇ SATIŞ YAPMADIK. ŞİMDİ BU MALI TEKRAR STOKLARIMIZA NASIL SOKARIZ. (610 SATIŞTAN İADELER HESABI KULLANILDI KDV BEYANNAMELERİNDE GERÇEKLEŞMEYEN KDV SATIRINDA GÖSTERİLDİ.) Not: Mesaj yazmadan önce...
  7. R

Brütten Nete Kira Hesaplama

Merhaba arkadaşlar Brüt Kira 100 ytl a) Gelir Vergisi x20 % yaparsak 20 ytl olur B) Veya /1.20 yaparsak 16,66 olur sizce doğru olan hangisi Not : Konu başlığı (TB) tarafından Forum Kurallarına göre düzeltilmiştir.