R
Etkileşim Puanı
0

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Bir yazıda tesvigin bozulmaması için ilk işçinin çıkışı verilmesi durumunda en son alınan işçi ile birlikte en az 2 iscinin girişi olursa teşvik bozulmaz diyor,burda en az 2 işçi derken son alınan işçi ile birlikte mi 2 olacak diyor yoksa 1+2 yani toplamda 3 mu olacak diyor acaba
    Merhaba
    04/2017 tarihinde yeni işyeri sigorta dosyası açtık.Bu tarih itibariyle alınan ilk işçi 6111 den faydalanıyor,01.07.2017 tarihinde başlamak üzere 2.işçinin de girişi yapıldı.2.işçi de 6111 den faydalanmaya başlayacacak.Ancak ilk işçinin işden ayrılma durumu var.
    1-ilk işçinin ayrılması durumunda 2.işçinin teşviği bozulur mu?
    2-İlk işçinin 30.06.2017 de çıkışı verileceği düşünülürse böyle bir durumda 2.işçi 01.07.2017 de başlayacaği için bu kişi teşvikden faydalandırılabilir mi (yani öncesinde ilk işçi çıkmış olacağından yine 1 işçi kalmış olacak...yardımcı olabilirmisiniz...
    Teşekkür ederim
    Merhabalar Bina inşaatı ile ilgili olarak bir sigorta dosyasında ,14.06.2017 tarihinde eksik günle 4 gün çalıştırılarak çıkışı yapılan işçinin,başka bir sigorta dosyasında 05.06.2017 tarihinde girişi yapıldı(işyeri tescili 05.06.2017 olduğu için) çıkışı verilen dosyada Haziranda 4 gün çalışmış olacak ama çıkış tarihinden önce diğer dosyada girişi olduğu için sıkıntı olur mu acaba acil cevap verebilirmisiniz....
    merhaba şu an online olduğunuz için yazıyorum inşaat dosyası ile yorumlarınızı okudum bilginize dayanarak bu konuyla ilgili bişeyler sormak istiyorum
    yeni muhasebeci olarak özel inşaat dosyası açıcam ilk defa, yapı ruhsatına göre işçilik maliyetini hesapladım ve sgk ya bildirilmesi gereken asgari işçilik miktarını buldum.
    Benim sorum inşaatta çalıştırılacak işçilerle ilgili olarak;
    1-son yapılan değişiklikle 21 günün altında çalışanlar için puantaj kayıtlı çalıştırmada gss çıkması durumundan dolayı artık başkası tarafından bakılma durumu yoksa 21 günden fazla göstermek zorundayım deil mi
    2-çalıştırılan işçilerin yapılan işin çok tehlikeli iş grubunda olması durumundan dolayı belgesi olması gerekiyor ama bu uygulamada pek mümkün deil belgesi olmayanlarda meslek kodu olarak inşaat işiçisi yerine demirci sıvacı diye yazssak olur mu???
    Merhaba,
    gss ile ilgili bir sorum olacaktı yardımcı olabilir misiniz ?
    Uygulamada bir kısmı süreli sözleşme yapılarak ay içerisinde örneğin 6 gün işe geldiklerinde eksik gün nedeninin de 06-Kısmı süreli çalışma seçildiğinde kişiye kalan 24 gün için gss mi çıkıyor ?
    Son 1 yıl içerisinde 30 gün sigortalı olması bu durumu engeller mi ?
    s.a iyi akşamlar bir sorum vardı cevap verirseniz sevinirim sevgiler saygılar ...bodro kağıdımda bürüt ücret : 1,061,25 tl gözüküyor net ödenen:848,81 ssk gün sayım:25/1,061,25 normal gün:2/ 933,90 hafta tatili:3 toplam tutar 1,061,25 bu dodro kağıdın'da AGİ var mı ? 1 çocuk evli eş çalışıyor !!! YÖMİYE 70 TL... 848,81 tl bankaya yattı : elden 690 nakit para verilditeşekkür ederim
    e bildirgede bir bişinin iki kez primi kesilmiş, biri ödendi, diğeri hala borç görünüyor, bir ay öncesi için düzeltme yapılabilir mi,cevap verirseniz cok sevinirim
    Sorum şu;
    Yasa değiştiği için 3 sene beklemek çok güç bizim için.Benim bir arkadaşımın şirketi var.Onunla konuştum ve benim geriye dönük sigortalarımı orada yatırıcaz.Cezasını ve durumun tehlikesini anlattım ve problem olmayacağını söyledi.
    Peki ben 2012 Mayıs-haziran-temmuz için,6 aylık askerlik için ve mayıs-hazirandan 15 gün 2014 için ne kadar ceza ve sgk pirimi öderim.?Tutarı söylediğiniz an gidip parayı ödeyeceğim.Şimdiden her şey için teşekkürler..
    Emrah Bey merhaba,
    Ben Veteriner Hekim im.Eşim 2012 nin ocak ayında erzurum/Karayazı ya devlet memuru(Vet. Hekim O'da) olarak atandı.Biz yeni evlendik.eşimin tayinini istedik İstanbul a fakat 16 Ağustos ta yasa değiştiği için,3 senelik sigorta istiyor.Ben 2011 yılında mezun olup eylül ayında sigorta başlattım.Sonra bu iş yerinden 2012 nisan ayında çıktım.Mayıs-haziran-temmuz 2012 yi sigorta yatırmadan boş geçtim ve ağustos 2012 de askere gittim.ocak 2013 te askerden geldikten sonra hiç gün atlamadan sigortam bu kez başka bir firmada başladı ve 2014 nisan 30 a kadar sürdü.sonra buradan da çıktım ve 14 haziran 2014 te sigortam tekrar başladı.şu an da hala devam etmektedir.
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…