sahingezgil kullanıcısının son içeriği

1. S

İlk Defa İş Kuracak Genç Girişimciler İçin Vergi Muafiyeti

Bilindiği üzere; Gelir vergisi muafiyeti için girişimcilerin 29 yaşını doldurmamış olması gerekecek.Muafiyetten 29 yaşından küçük ve ticari, zirai veya mesleki faaliyetlerine göre ilk kez gelir mükellefi olanlar yararlanabilecek.Gelir vergisi muafiyeti 3 vergi dönemi boyunca yani 3 yıl süreyle...
  2. S

Yazılım Firması Satış Maliyeti

Merhaba ; Bir yazılım firması kurmak istiyorum, üzerinde çalıştığımız bir program var onun patentini almak üzereyiz. Daha sonra bu yazılımların lisanlarını satacağız. Örnek veriyorum bir yazılım 20.000 TL olacak fakat ben bunun karşısına nasıl bir maliyet oluşturacağım.
  3. S

İhaleli İşlem

Kamu kurum ve kuruluşlarına kıyı düzenlemesi, karayolu çevre düzenlemesi işi yapıyoruz. İrsaliyeleri geçiçi kabul veya kesin kabül belgesinin düzenlendiği zaman kesiyoruz. İrsaliyelerimiz de yıl atlıyor, bu cezai bir durum yaratır mı? teşekkürler.
  4. S

Kdv'siz Mal Alış ( Kdv Beyannamesinde Gösterilmeli mi ? )

Merhaba, Firmamız hurda, atık alanında faaliyet göstermektedir. Kdv siz satışımızı KDV beyannamesinde 231 numaralı kodda gösteriyoruz, alışlarımızı da kdv beyannamesinde harhangi bir yerde göstermemiz gereklimi, bir kaç kişi onuda beyannamede yazmanız gerekli dedi. alış ve masraf kdvsini...
  5. S

B.denetçi (sınav hakkın yardım)

merhaba size bir kaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum bende bağımsız denetçi sınavına girmek istiyorum, fakülteyi yeni bitirdim.bir yandan smmm staj başlatma sınavına da hazırlanıyorum. Öncelikle b.denetçi sınavına girmek için uygun olması gereken şartları sağlıyor muyum...