saliharslan kullanıcısının son içeriği

 1. S

  Ltd.Şti. Devir İşlemleri Ve Masrafı Hakkında

  Merhaba, Sermayesi 200.000 tl olan ltd. şti'nin devir işlemleri için ne yapmamız gerekiyor. Tahmini masrafımız ne olur? Teşekkürler.
 2. S

  Ltd. Şti. Kapanış İşlemleri

  Merhaba, Ltd. Şti. kapanış işlemleri hakkında yardımcı olabilir misiniz? Hangi işlemleri yapmamız gerekiyor. Kapanış süreci ne kadar sürer acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
 3. S

  İhraç Kayıt Satış Teslim Evrakları

  Merhaba, İhraç kayıtlı yapmış olduğumuz satışa istinaden vergi dairesine evrakları göndereceğim. İlgili fatura ve gçb nin noter yada ymm onayı gerekiyor. Konu ile ilgili belge yada link paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.
 4. S

  İş Teklifi Hakkında

  Merhaba, Aşağıda detaylarını bulunan işleri yapıyorum ve maaşımdan memnun değilim. benzer işleri yapan arkadaşlar aldıkları ücretleri paylaşabilir mi acaba? Piyasa koşullarına göre yeni aldığım iş teklifini değerlendireceğim. Teşekkür ederim. -Alış faturalarının kontrolü ve işleme alınması...
 5. S

  Bina Çatı Bakım Muhasebe Kaydı

  Merhaba, Fabrika binamızın çatısı malzeme dahil bakım yapılmıştır. Bu işlem karşılığında 40.000,00 tl fatura geldi. ilgili faturayı gider olarak yazabilir miyiz? Teşekkürler.
 6. S

  Ba Bs Bildirimi Hakkında

  Merhaba, Yurtdışından gelen cretide note belgesi ba bs formunda gösterilmesi gerekiyor mu?
 7. S

  Yıllık İzin Hakedişleri Hakkında

  Merhaba, 01.06.2017 tarihinde 20 gün yıllık izin hak edecek bir çalışanımız emeklilik dolayısıyla 05.05.2017 tarihinde işten çıkışını verdik. yalnız çalışanımız emekli olarak çalışmaya devam edecek. yıllık izin hakedişine 25 gün kaldı. bu durumda 20 günlük izin haketmiş oluyor mu acaba?
 8. S

  Kur Farkı Faturası Hesabı

  Merhaba, Döviz üzerinden yapmış olduğumuz satışa istinaden vadeli döviz çeki tahsil edilmiştir. Kur farkı hesabı yaparken çekin vadesindeki efektif döviz alış kurunu almamız gerekiyor diye biliyorum. Doğru mudur acaba? Teşekkürler.
 9. S

  İşletme Hesabı Defter

  Merhaba, İşletme hesabı defter tutan işletmeler takvim yılı içerisinde 50.000,00 tl hasılatı geçerse Ba Bs bildirimi yapmak zorundalar mı?
 10. S

  Hurdaya Ayrılan Ürünler Hakkında

  Merhaba, Vergi dairesinin denetimi ile iade gelen ürünlerimiz hurdaya ayrılmıştır. İlgili ürünler imha edilmesi için geri dönüşüm firmasına taşıma irsaliyesi ile gönderildi. İlgili ürünler için fatura düzenlemek gerekiyor mu? Teşekkür ederim.
 11. S

  Özel Hastane Ücreti Hakkında

  Merhaba, 2 hafta önce bebeğimiz dünyaya geldi. İdrarından kan gelmesi ve sarılık şüphesi ile özel hastaneye gittik. İlgili şikayetlerimiz için tahlil yaptılar ve sarılık için ışın tedavisi olması gerektiğini söylediler. Bu işlemlerden de ücret aldılar. Yalnız hastaneye astıkları tabela da yeni...
 12. S

  Doğum Raporu Hakkında

  Merhaba, Doğum raporu alan bir çalışan hangi işlemleri yapmalıdır. Raporu çalıştığı kurumun muhasebe servisine iletmesi yeterli midir acaba? Teşekkür ederim.
 13. S

  Gss Başvuru Zamanı

  Merhaba, Kendi isteği ile işten ayrılan bir çalışan ne zaman Gss için başvuru yapmak zorunda. Sigortadan faydalanma süresi Gss için geçerli mi acaba? Teşekkür ederim.
 14. S

  Kira Geliri Olan Emeklilerin Beyanname Vermesi

  Merhaba, 1 Adet kira geliri olan ve emekli olan bir kişi kira beyannamesini neye göre verecek? Yıllık kira geliri 6.000,00 tl. Emeklilik geliri dahil edilecek mi acaba? Saygılarımla,
 15. S

  İş Sağlığı Ve Güvenliği

  Merhaba, Nakliye işi yapan firmamızda yetkili(emekli) ve bir çalışan görünmektedir. İş güvenliği hizmeti veren firmalardan fiyat istediğimizde cevap vermiyorlar. Geri dönüş yapacaklarını söylüyorlar ama dönüş yapan olmadı. Hizmet almak zorunlu mu acaba? Sgk'lı çalışan olmazsa hizmet almak...
Üst