zirve

samko71 kullanıcısının son içeriği

1. S

İstirahat raporunda çalışmama bildirimi hk.

17.04.2012 tarihinde yayınlanan SGK Yönetmeliğinde, istirahat raporlarının bildirimi ile ilgili değişiklik oldumu aceba... benim hatırladığım kadarı ile: rapor bittikten 5 iş günü içerisinde SGK Sitesine bu raporun işlenmesi gerektiği ve işlenmemesi durumunda SGK dan tebligat geldiği ve bu...
  2. S

Eksik Gün Nedenleri İle İlgili

Eksik gün nedenlerinden; 7- Puantaj kaydı Eksik gün nedeni ne anlam ifade etmektedir.... Bu kod ile SGK'ya eksik gün bildiren meslektaşlarımız varmıdır... Şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  3. S

TBMM Komisyonları hk.

TBMM Komisyonları gelen yasa tasarılarında maddeleri değiştirebilir ve meclise değiştirdiği şeklde giderse, tasarı kabul olabilir mi?
  4. S

Kıdem tazminatı hk.

3 yıl çalıştığım firmamdan istifa ederek ayrıldım ve 6 ay sonra aynı firmada işe başladım ve 2 yıldır çalışıyorum... Kıdem tazminatı başlangıcım hangi tarihten itibarendir?
  5. S

Eğitim gerçekleşme oranı?

Değerli meslektaşların, Firmalarınızda, gerçekleşen ciro'ya karşı / harcanan eğitim bedeli gibi istatistikler veya oranları ne olması gerekli sizce... veya genel gider toplamı / eğitim gideri oranı gibi... Firmaların gelişmesi için tavsiye edebileceğiniz hedefler var ve paylaşırsanız çok...
  6. S

Asgari geçim İndiriminde 4 çocuk üstü oran kaç uygulanıyor

Değerli çalışma arkadaşlar... Asgari geçim indiriminde 3 ve 4 çocuğa %5 uygulanıyor 5 ve daha fazla çocuğa % kaç uygulanıyor
  7. S

Emekli girişi hk.

Pesenelimizden biri kuruma 20.12.2011 tarihinde emekli dilekçesini verdi, kurum bağkur çalışmaları olduğu için emeklilik hakettiğine dair yazıyı 2 ay sonra verebilecekmiş. Biz personeli çalıştırmak istiyoruz... 01.01.2012 tarihi itibari ile SGK girişini Emekli olarak yapıcaz.... Emekliliği...
  8. S

Alt işveren numarası hk.

Özel güvenlik şirketinde aldığımız güvenlikçiler için firma SGK'dan alt işveren numarası almamış... güvenlikçileri kendi şirketinde gösteriyor... yasal dayanağı varmıdır...
  9. S

İşe giriş yanlış firmaya yapılması.

Günaydın. Bir işçimizi A firmamıza girişini yapmıışım, B firmamızdan pirimlerini yatırmışım... Girişini B firmasına geçirmem gerekli, cezalımı olur, neler yapabilirim.
  10. S

Askerlik borçlanmasının gelirvergisi kesintimden düşülmesi

İyi günler iyi çalışmalar... Bundan 5 yıl önce askerlik borçlanması yaptım ve Bugünden itibaren çalıştığım firmamın personel servisine ibraz etmem durumunda, Gelirvergisi avantaşım olabilirmi... yoksa kaçırdım mı?...
  11. S

İş kazası

Merhabalar değerli üstadlarım, Emekli biri iş kazası sonucu ölüyor ve sgk ailesine %75 maaş bağlıyor... %70 maaş bağlaması gerekmiyormuydu, %5 lik farkı işverenden mi alıcak
  12. S

İkale ile sözleşmenin fesh edilmesi nedir?

Değerli üstadlarım, İkale yolu ile sözleşme fesh eden varmı, uygulama nasıl yapılıyor? hukukta yeri varmı?
  13. S

İş kazsı sonucu ölüm

Sigortasız işçimiz, emekli, iş kazası sonucu vefat etti... bu durumda ne gibi crzalar verilir... neler yapmalıyız
  14. S

Teşvik çalışan ortalama sayıı hk.

Değerli arkadaşlar... 4447 Kn. Geçici 10. md ile 18-29 yaş teşviği ile ilgili sormak istediğim... İşe aldığımız personelin diğer şartları tutuyor... bu kişi ortalama sayının üzerinde olması gerekiyor.... bu kişiyi en kısa yoldan nasıl takip edebiliriz... bu ortalama işçi sayısı ile ilgili...
  15. S

6111 Teşvikte Ortalama sayıyı nasıl bulup takp edicez.

6111 Teşvikte Ortalama sayıyı nasıl bulup takp edicez. Değerli meslektaşların... 6111 kanunla 8-29 yaş teşviği ile ilgili takıldığım konu; işe aldığımız personeller o ay itibari ile ortalama sayıyı nasıl takip edicez...