secosyl kullanıcısının son içeriği

1. S

akaryakıt istasyonlarında kesafet farkı...

Akaryakıt istasyonlarında kesafet farkı (stoklardaki yazın ve kışın hava şartlarına göre değişen stok miktarları) vergi usul kanunları açısından uygulaması nedir.oluşan miktar farkı ne şekilde muhasebeleşicek,maliyete ne şekilde yansıtılacak,resmi olarak açıklanan kesafet oranları varmı.Fiilen...
  2. S

Repo İşlemleri

Repo işlemlerinin muhasebe kaydı ile ilgili bazı tereddütler var. Repo işlemleri menkul kıymetin belli bir tarihte belli bir fiyattan geri almak amacıyla satımını içermektedir. Repo sonuçta menkul kıymetin alım satımını içermektedir.Repo gelirini 642 hesabamı 645 hesabamı...
  3. S

Serbest Bölgeye Yapılan Hizmet Kdv'si

Otomotov sektöründe faaliyet gösteren firmada çalışıyorum.Serbest bölgede faaliyet gösteren firmaya ait aracın bakım faturasının kdv limi yoksa kdv sizmi kesilecek.12 nolu kdv kanununa baktığımda mal ve hizmetin serbest bölge içinde yapılması gerektiği söyleniyor.Cevaplarınız için teşekkürler.
  4. S

AŞ'lerde SSK Borçlarına Karşı Genel Müd. Yrd.Sorumluluğu

AŞ lerde genel müdürün SSK borçlarına karşı şahsi sorumluluğu olduğunu biliyorum.Fakat şirkette hiç bir hissesi olmayan ve genel müd.yrd. olmuş imza yetkisi verilmiş kişinin ödenmeyen SSK borçalarına karşı sorumluluğu nedir.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  5. S

AŞ'lerde Genel Müdür Yrd. Vergi Borçlarına Karşı Sorumluluğu

AŞ lerde genel müdürlerin şirketin vergi borçalrına karşı şahsi sorumlulukları olduğunu biliyorum.Fakat hiç bir hissesi olmadığı halde şirket genel müd.yrd. olmuş ve imza yetkisi verilmiş kişinin vergi borçlarına karşı sorumluluğu nedir.Genel müdürle birlikte müteselsilen...