turkcell

SEDEM kullanıcısının son içeriği

1. S

Şahıs şirketi kapanışı

Merhaba arkadaşlar , bir şahıs şirketini kapattık vergi dairesine ,ticaret odasına bildirdik,faturaları iptal ettirdik, belediye ye de bildirilecekmi acaba başka atladığımız bir şey olabilirmi bilgi verebilirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
  2. S

Şahıs şirketi kapanışı

merhaba 29.02.2012 itibariyle hizmet yapan bir şahıs şirketininin kapanışını bildirdik,bu tarihten sonra muhasebe kaydı yapılabiliyormu mesela 2011 gelir vergisini mart ta verdikten sonra ödeme muhasebe kayıtları hangi tarihe olabilir.
  3. S

Ticaret ve sanayi odası aidatı

Merhaba bir şahıs şirketinin ticaret odası aidatı 2 yıldır ödenmemiş alınan bildirimde 2010 yılı munzam aidat yıllık aidat gecikme zammı tutarları ile 2011 yılı yıllık aidat ve gecikme zammı tutarları var,bunların tamamını 31.12.2011 tarihine kkeg mi atacağız. cevaplarınız için şimdiden teşekkür...
  4. S

Fatura koçanını kaybettim ne yapmalıyım?

Merhaba 11.11.2011 de 7 adetini kullanmış olduğum bir mükellefe ait fatura koçanının kaybolduğunu farkettim tüm aramalarıma rağmen bulamadım ne yapmam gerek sadece vergi dairesine bildirmem yeterli olurmu yoksa mahkemeden zayi belgesi mi istenecek o da red ediyormuş ne demek istendiğini...
  5. S

Kdv beyannamesi düzeltmesi

Merhaba, Ben dün bir şahıs şirketine ait kdv ve muhtasar beyannamelerini verdim bugün farkettimki serbest meslek makbuzunu işlemeyi unutmuşum yani 191 noksan geliyor ama muhtasarda stopajını göstermiştim bunun için yeniden doğru şekilde paketleyip düzeltme beyannamesi verdim fakat ödeme çıkmadı...
  6. S

Geçici vergi beyannamesinde yanlışlık

merhaba arkadaşlar bir şey soracaktım. 31 mayıs 2011 tarihinde icmali muhasebeleştirirken yanlışlıkla 361 hesaba 600 tl fazla 740 hesaba da 600 tl eksik yapmışım. bu durumda düzeltme beyannamesi vermem gerekir mi yoksa temmuz ayında hesapları tam tersi olarak kapatsam olurmu? cevaplarınız için...