seker_006 kullanıcısının son içeriği

1. S

Süt Parası!

merhabalar yeni doğum yapan bir sigortalıyım.kurumdan alacağım doğum yardımı çocuk parası elli ytl bir de 170 ytl emzirme parası adı altında alacağım olması gerekmezmi?bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevirim
  2. S

Sakat İşçi SSK Girişi

merhabalar iş başlayacak olan bir personel adayımız var. Kişi sağr ve dilsiz.Bir devlet hastanesinden çok ileri derecede S/N tip işitme mevcuttur.%50 çalışma gücü kaybı olduğunu gösteiri raporu da var. Şimdi ilk defa karşılaşıyorum böyle bir durumda nasıl bir sigorta girişi yapıcam,neler...
  3. S

İhracattan Doğan Kdv

2007 ağustos ayında ihracat yaptık.Yalnız bu dönemde indirilecek kdv 28500,00ytl - hesaplanan kdv ise 40115,00YTL 11615,00YTL ödeme çıkıyor. Yaptığımız ihracatttan doğan k.d.v alacağımız ise 3000,00YTL BU DURUMDA BU ALACAĞI 11615,00YTL OLAN ÖDEMEYE MAHSUBUNU İSTEYEBİLİRMİYİZ EVET İSE...
  4. S

Kıdem ve İhbar Tazminatında Kesinlen Damga Vergisi

kıdem ve ihbar tazminatında kesinlen damga vergisini muhtasarda gösteriyormuyuz? şayet evet ise nasıl göstermem lazım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar
  5. S

30 Ağustos Zafer Bayramı Resmi Tatil Değil mi?

30 ağustos zafer bayramı resmi tatil günü diye biliyorum biz fabrika merkez ayrı iki birim olarak faaliyet göstermekteyiz. Ancak yarın fabrika tatil merkez çalışıyor. Bunun resmi bir yaptırımı yokmudur
  6. S

Araç Alımı

merhabalar şirkete bi araç almayı düşünüyoruz nasıl gider olarak düşebilirim burada ki dikkat etmem gereken detaylar neler
  7. S

Fuar Katılım Bedeli ve Turizm Bedeli Muhasebeleştirme

Merhabalar Yunanistan da mayıs ayında bir fuara katılımcı olarak katıldık. Fuar firması turizm bedelini fatura etmiş göndermiş.2320,89YTL k.d.v si yok ben nasıl muhasebeleştirmeliyim bu faturayı? Teşekkürler İyi Günler
  8. S

Doğum Yardımları

merhabalar ben bebek bekleyen bir çalışanım.iş yerimden ayrılmıştım bi hafta önce onlar beni geri çağırdılar ve burda devam etmem iiçin ısrarcı davrandılar.ben de buna rağmen burda çalışmak istemiyordum ama dün bebeğim olacağını öğrenince tekrar geldim. Bu arada başka yerlerden güzel iş...
  9. S

İşten Çıkış

Merhabalar işverenim yaklaşık altı aydır maaş ödemelerind komik derecede düzensizlikler yapıyor.maaşlarımıızı düzenli alamıyoruz ve vergi iadelerimizi de hala alamadık, iki gün önce acilen ihtiyacım olduğunu belirterek maaşımı ve vergi iademi vermesini istedim ancak iki gündür vermedi.bu konu...
  10. S

Kdv Hesaplama

merhabalar arkadaşlar bir şey öğrenmek istiyorum örneğin k.d.v si 400 olması için matrah kaç olmalı bunun kısa bir hesaplama yöntemi vardı hatırlayamadım bileniniz var mı?
  11. S

Sipariş Fişleri Yasalmıdır

merhabalar değerli meslekdaşlarım çalıştığım firma bir mağaza ve sipariş fişi kullanılıyor ardından bu siparişler fatura ediliyor.Dün bir yönetim toplantımızda biri bu sipariş fişleri yasal değil bunları kullanmamalıyız yahut da iyi muhafaza edilmeli görünürde olmamalı dedi mali açıdan.Tabi...
  12. S

Sipariş Fişleri Yasal mıdır?

merhabalar değerli meslekdaşlarım çalıştığım firma bir mağaza ve sipariş fişi kullanılıyor ardından bu siparişler fatura ediliyor.Dün bir yönetim toplantımızda biri bu sipariş fişleri yasal değil bunları kullanmamalıyız yahut da iyi muhafaza edilmeli görünürde olmamalı dedi mali açıdan.Tabi...