selim28 kullanıcısının son içeriği

1. S

Perşembe Günü İşe İade Davam Var

Selamlar, 5 aydır beklediğim dava günü geldi. Bu sürede dersime çalıştım ancak yine de sizden tavsiye almak iyi olur. Şirketten sadece cumartesileri olmak üzere ay içi 4 kere sözlü izin aldım. Daha sonra tarafıma tuzak kuruldu. 29 kasımda iş akdin fesih edildi denilip çıkarıldım daha sonra...
  2. S

Hatalı Verilen Belge Türünün Düzeltilmesi Hakkında-eBildirge V2

Selamlar, emekli olan 3 personel normal olarak giriş yapıldı. Kurum ile görüştüm bildirge V2 sisteminden iptal-ek verin dediler. Bu V2 sisteminden nasıl yapabilirim bu işi bilen var mı? İptal kısmında tahakkuk nedeni olarak belge türü değişikliği seçmeliyim değil mi?
  3. S

Yeni Kıdem Tazminatı Sistemi İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

Merhabalar, malum üzere uzun zamandır konuşulan ve artık netleşti denilen bir tazminat sistemi var. Yerel seçimler sonrasında işleme alınacak deniyor. Bu sisteme geçilince eski tazminatlar ile ilgili nasıl bir işlem yapılacak acaba? Diyelim adamın 3 yıl kıdemi var, bu sisteme mi aktarılacak...
  4. S

Aylık İş Gücü Çizelgesinin 2 Yıldır Verilmemesi Hk

Merhabalar, Şirkette benden önceki personel 2-3 yıldır hiç işgücü çizelgesi bildirmemiş. Bunlarla ilgili ceza uygulanır mı? Bundan sonrası için ne yapmamı önerirsiniz? Çalışan sayısı yıllardır 50-100 arası.
  5. S

Doğum İzni Kullanan Personele Eksik Gün Olarak 01 Kodu

Dogum Izni Kullanan Personele Eksik Gun Olarak 01 Kodu girildi. Sanırım 19 olması gerekiyormuş. Rapor parası alırken sorun olur mu?
  6. S

Posta İle Gönderilen Sgk Bildirgesinin Tahakkuku

Merhabalar, Ekim ayı bildirgesini posta yolu ile kuruma ilettik, işlendi bir sorun yok. Tahakkuk fişi başka bir kurum tarafından istenmekte, çorlu sgk ile görüştüm tahakkuk fişi veremiyoruz deyip sallıyor. Nasıl alabiliriz bu belgeyi?
  7. S

Yapılandırmayı Ödeyemedik Bozuldu mu ?

Merhabalar, Yeni yasa ile taksitlendirdiğimiz sgk taksitinin ilk taksitini ödeyemedik. Bozuldu mu yoksa uzatma durumu var mı? Herhangi bir af olur mu?
  8. S

Stajyer Ögrencilere Elden Ödeme Yapılması

Merhabalar, Genelde lise stajyeri çalıştırıyoruz. Çoğunun banka hesabı yok. Parayı elden vermemiz bir sıkıntı yaratır mı? Bankadan vermek zorunlu mu? 550 TL ödüyoruz.
  9. S

Sgk Banka Emanetleri Hakkında

Merhabalar, Bugün sgk sisteminden bakarken banka emanetleri kısmına gözüm ilişti. Ekteki ekran geldi ve 5700 TL civarı emanet görünüyor. Kurumu aradım bizde görünmüyor diyor. Nedir bu? Böyle bir alacağımız var mı? http://i.hizliresim.com/za5m1D.png
  10. S

Şirkete Gelen Ceza Personelden Kesilir mi ?

Yasada böyle bir şey var mıdır? Herhangi bir kurum olabilir SGK, Vergi Dairesi v.s.
  11. S

Aylik Bildirgeyi Vermeyi Unuttum

Şimdi ne yapmam gerekli?
  12. S

Ceza Yer miyim ?

Merhabalar, Ay içerisinde 2 personel de aynı olarak 19unda girdi 22sinde çıktı. Giriş çıkış bildirgelerinde sorun yok. Ama aylık bildirgeyi programdan hesaplattığım için gözden kaçmış ve giriş tarihi tamam gün sayısı 4 gün tamam ama çıkış tarihi yok. Geri kalan günler eksik gün bildirilmiş. Ben...
  13. S

Açıköğretim Stajyeri Sigortası

Merhabalar, Açık öğretim lisesinde okuyan bir personelimiz bugün yanımızda iş başı yaptı. Stajı zorunlu staj. Daha önce lise stajyerlerini okul sigortalı yapıyordu. Ancak bu sefer okul biz karşılamıyoruz demiş. Var mı bilgisi olan?
  14. S

Lise Stajyeri Ogrenci Sigortası

Merhabalar, hayırlı bayramlar. İş yerimizde lise stajyeri işe başlayacak. Yalnız söylediğine göre sigortayı okul yapmıyormuş. Bizim daha önceki stajyerlerimizin sigortasını okulu yapıyordu ve bize işe giriş bildirgesini gönderiyordu. Kesin net durum nedir? Bununla ilgili bir kanun maddesi var mıdır?
  15. S

Babalık Izni Hakkında

Merhabalar, Şirketimizden birisi 5 günlük baba iznine çıktı. Yapmam gereken işlemler nelerdir?