SEMİZOGLU kullanıcısının son içeriği

1. S

SSK ve Bağ-Kur Prim Alacaklarında 2. Fiyasko

SSK ve Bağkur prim alacaklarının yeniden yapılandırılması kanunlaştı. SSK ve Bağkur prim borçları farklı şekillerde yapılandırılarak aynı minval üzere prim+gecikme zammı+taksitlendirilen aylık bazda tecil faizi eklenmek üzere yeniden belirleniyor. Daha önceki yıllarda yapılan...
  2. S

İdealimiz ve Geleceğimiz..

....... Daha dün gibi.. Sekiz yaşındaydım. Sevilen ve iltifat gören bir çocuktum. Ama bir o kadar da içine kapanık. Öğretmenlerim, sosyal bir çocuk olmam için elinden geleni yapıyorlardı. Bir dönem sınıf başkanı, bir dönem kolluk görevi, ama nafile. Açılmıyor işte açılamıyordu.. Neden mi? Belki...
  3. S

Fıkra Köşesi...

Değerli Dostlarım, İş ve mevzuattan biraz uzak olması için bu sayfayı fıkra köşesi olarak açmayı düşündüm. Umarım faydalı olur. Saygılarımla, --------------------------------------------- 1- FIKRA Uluslararasi Cerrahlar Konferansı bittikten sonra bir Amerikalı, bir İngiliz, bir de Türk cerrah...
  4. S

E-Bildirge Üzerinde İzin Gösterimi

E-Bildirge veren arkadaşlardan öğrenmek istediğim konu şu olacak; Yıllık Ücretli izinlerini kullanan çalışanların E-Bildirge üzerinde gösterimi nasıl olacak? SSK Gün Sayısı sütunu 30 gün, Ü.İ.G sutunu mesela 10 gün Ü.İ.G SPK sütunu 16,29 olarak işlenmesi yeterlimi?
  5. S

3568 SAYILI YASA HK.

3568 Sayılı meslek yasamızın güncelliğini yitirdiği ve değişikliğe ihtiyacı olduğu herkesin malumudur. Bu yasanın günümüz şartlarında en iyi şekilde meslek mensuplarının ihtiyaçlarına cevap verebilmesi ve mesleğin konumunu itibariyle hakkettiği yeri bulabilmesi için yapılması düşünülen...
  6. S

Re: BÖLGE ÇALIŞMA HK.

Re: BÖLGE ÇALIŞMA HK. Hukuki bir mevzu. Yoruma açık. Ama benim bu husustaki yorumum şöyle; Bakanlık teşkilatı Ankara'da. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı olarak birimlere ayrılmış ve hizmetleri bu şekilde yürütmektedir. Bir takım hizmetlerde ise merkez teşkilatı görevlerini taşra...