SERDAR kullanıcısının son içeriği

1. S

Tevkifat İşlemleri

Kızılay'a ait bir inşaat işi yaptık ancak düzenleyeceğimiz fatura için çelişkiye düştük. Acaba düzenliyeceğimiz fatura tevkifatlımı olması gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  2. S

İhraç Kayıtlı Satışın Gerçekleşmemesi

ihraç kayıtlı satısın gerçeklesmemesi sonucu alıcı ve satıcı firma için uygulanacak muhasebe kayıtları hakkında dayanakları ile birlikte açıklamada bulunacak arkadaslara şimdiden teşekkür ederim. saygılar
  3. S

331 Ortaklara Borçlar Hesabın Değerlenmesi

331 ortaklara borçlar hesabından kasa ya alınan döviz borçları dönem sonlarında kur değerlemesine tabi olurmu? ? Bu konu hakkında bilgisi olanların cevaplarına şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla
  4. S

Otomatik Geçiş Sisteminde KDV Uygulaması hk

Sorum şu olucak Ogs' ler Ziraat Bankasında ödeniyor ancak bu ödenen tutarların içinden kdv uygulanıp uygulanmadığı hakkında kaynağıyla birlikte açıklarsanız çok memnum olurum. İlginize şimdiden teşekkürler!
  5. S

D.İ.İ.B. BAŞVURUSU VE MÜEYYİDELERİ

Sevgili Arkadaşlar; DİİB belgesi başvurusu, kapsamı ve yaptırımları hakkında bilgisi olup paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  6. S

RİSTURN

SEVGİLİ ARKADAŞLAR RİSTRUN NE DEMEK VE NASIL MUHASEBELEŞTİRİLİR. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  7. S

yanan çalınan ve zayi olan malların kdv'si

sevgili arkadaşlar, sizlere sorum şu; işyerindeki yangın sonucunca tüm malları zayi olan bir mükellefin bu mallarının giriş kdv lerini indirim konusu yapamıyacağımı biliyorum. Ancak bu yanan malların kdv sinin iade alınabileceği hakkında bir duyum aldım acaba gerçeklik payı varmıdır. İlginize...
  8. S

süresi dışında verilen ek aylık bildirge cezaları

merhaba arkadaşlar! ben G.O.Paşa sigorta müdürlüğüne 2004/03 dönemi kapsayan 2004/05 döneminde ek aylık sigorta bildirgesi vermiştim. Ancak Firmama bu süresi dışında verilen ek ssk bildirgesi ile ilgili İPC gönderildi. Şöyleki; vermiş olduğum ek aylık ssk bildirgesinde aylık matrah tutarı yok...