serdarordu kullanıcısının son içeriği

1. S

Sgk çıkış bildirgesi.

merhaba 23 12 2009 da biten ihaleli bir iş için işten çıkış ın bildirimi 02/01/2010 cumartesi gününe denk geliyor.Süre ilk iş gününe 04/01/2010 uzarmı acaba.Birde İlk açılan işyerlerinde işyeri bildirgesi nin verildiği tarihten itibaren bir ay içerisinde istediğimiz tarihe giriş verebiliyoruz...
  2. S

Bağkur Yapılandırma

Herkese Merhaba Arkadaşlar Bağkur Yapılandırmaya iadeli Taahhütlü posta ile başvuru yapabilyormuyuz.Ben Bağkura sordum yapılamıyor diyorlar genelgeyi okuyorum POsta ile başvuru yapılabilir yazıyor Bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirm.Teşekkür edrim.iyi akşamlar
  3. S

Bağkur Yapılandırma

Merhaba Arkadaşlar Bağkur Yapılandırmaya iadeli Taahhütlü posta ile başvuru yapabilyormuyuz.Ben Bağkura sordum yapılamıyor diyorlar genelgeyi okuyorum POsta ile başvuru yapılabilir yazıyor Bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirm.Teşekkür edrim.iyi akşamlar
  4. S

Tevkifat

Herkese Merhaba Bizim mükellefimiz çevre ve jeoloji mühendisliği alanında faaliyet göstermekte.proje dosyaları etüd sondaj vb yani kdv 91 nolu tebliğe göre tevkifat yapmaları gerekiyor.Benim sorum şu olacaktı.Bu kdv evkifatını sadece tebliğdeki kurumlara iş yaptıklarınamı yapacaklar yoksa tüm...
  5. S

Kdv Tevkifatı

Herkese Merhaba Bizim mükellefimiz çevre ve jeoloji mühendisliği alanında faaliyet göstermekte.proje dosyaları etüd sondaj vb yani kdv 91 nolu tebliğe göre tevkifat yapmaları gerekiyor.Benim sorum şu olacaktı.Bu kdv evkifatını sadece tebliğdeki kurumlara iş yaptıklarınamı yapacaklar yoksa tüm...
  6. S

e-Use

Öncelikle Herkese merhaba Ben 2007/01 de stajımı başlattım ve bilgisiyarımda arıza oldu açılmıyor ilk 3cd yi dinlemiştim güncellemesinide yapmıştım.Bilgisayrı şimdi servise vericem ama güncelleme bilgileri ve program silinecek muhtemelen budurumda ne yapabilirm böyle bir sorunla karşılaşan...
  7. S

Use Güncelleme

herkese iyi gecelr merhaba ben 2007/01 de stajımı başlattım.ikinci cd de 2 dersim kalmıştı be gece cd yi açmaya çalıştı m yalnız.Dersi açtığımda başlığın içeriği deişmiştir.Yeni içriği görmek için tıklayınız diye bir ibare var.onu tıkaldığımda da şuanda sistemde içeriği güncellenen slayt...
  8. S

SSK ve Bağkur Primi

Merhaba Bizim bir mükellefimiz Daha önce ssk da 9854 günü var.sonra vergi mükellefi oldu dolayısıyla bağkura kaydı 3 aylık zamn dilimi aşılmadan yani zamanında yapıldı ve işe başlama bildirgesinde de 1.basamak seçildi.ve sonra bağkurdan 1.basamak tan başladığını ve borcunu gösteren yazı...
  9. S

Kıdem Tazminatı

merhaba herkese ben çalışmakta olduğum işyerimde 7 yıldır çalışıyorum ama işveren devamlı bnei küçük düşürücü hareketlerde bulunuyor gerek bağırarak gerekse hakeret ederek.Ben işten ayrılmak istiyorum ama yasal olan haklarıımıda almak istiyorum.işveren beni zorunlu olarak işakdimi fesih etmem...
  10. S

Ay İçinde İki Defa Aynı Yere Giriş Çıkış

merhaba öncelikle herkese aynıay içinde bir sigortalı mesala 6.ay varsayarsak.10/06 ta işyerinden ayrıldı o başka bir yerde sigortalı olarak çalıştı.daha sonra tekrar aynı dosyaya girş yapıldı yani aynı ay içinde aynı iki giriş oldu bu durumu bildrgelerine nasıl yansıtacağız veya böyle bir şey...
  11. S

Bağ-kur ve SSK Günlerinin Çatışması

Merhaba bir mükellefimizin bağkur a şirket ortağı olarak başlangıcı 07/07/93 de daha sonra 04/07/96 da ssk başlangıcı var ssk dan toplam 1635 günü var.Bu arada bağkur'u şirket hissedarlığından devam etmekte ve bağkura 26000 ytl borcu gözüküyor.Şimdi bağkurla ssk arasında nasıl bir koordinasyon...
  12. S

Ticari Taşıt

merhaba öncelikle biz başka bir firmadan ticari araç satın aldık 1 mart 2007 de noter kanalıyla satış yapıldı.karşı tarafın aktifine kayıtlı araç.bize karşı taraf fatura düzenlemedi henuz biz bunu vergi dairesinede bildimedik 1 ayı geçtiğimiz için herhangi bir cezayla muhatap kalırmıyız.veya 15...