sergok kullanıcısının son içeriği

1. S

GEK17-1 Sorunu

yazar kasa fişilerini listenizde vergi kimlik numarası olarak 3333333333 olarak girerseniz sorun düzelecektir.
  2. S

E-Defter Kapanış Kaydı Yok

Soruyu soran arkadaş noterden kapanış değil de kapanış fişinden bahsetmiş sanırım.
  3. S

Yapı Denetim Muhasebe Kaydı

Bu kayıt gibi yapıyoruz evet ama aşağıda alıntıladığım cevabınıza bakarsanız orada alıcı kaydına tevkifat tutarını gider kaleminden düşerek yazmışsınız o yüzden sordum.
  4. S

Yapı Denetim Muhasebe Kaydı

Bu kayıtla ilgili sorum var; Neden tevkifat tutarını gider/maliyet kaleminden düştünüz ve %10 luk kısmı ödeniyor gibi yazdınız acaba ? Biz tundra nın yazdığı gibi işleme alıyoruz hep.
  5. S

E-Ticaret Siteleri Muhasebe Kaydı Hk.

Sorum tam anlaşıldı değil mi ? Sattığımızda faturada gösterdiğimiz kargo bedelini iade aldığımızda gider pusulası ile 649 a mı atın diyorsunuz?
  6. S

E-Ticaret Siteleri Muhasebe Kaydı Hk.

yeni başlık açmak istemedim. internet satışında kargo bedeli yansıtıyoruz, iade durumunda gider pusulası düzenliyoruz kargo bedelini hangi hesaba atmalıyım.
  7. S

Yıl Sonu Gelmeyen Demirbaş Faturası

Demirbaşlar geldi ama fatura mı gelmedi? Bence firma ile görüşün.
  8. S

Yeni Tarihli E-Fatura İptal Edilmeden Eski Tarihli E-Fatura Kesilebilir mi ?

31.03.2022 tarihli faturanız iptal olacağından bu fatura numarasını kullanamayacaksınız. 04.04.2022 tarihli faturanızın numarasını da takip eden numara ise geriye dönük fatura kesmeniz durumunda fatura numaraları hatalı olur. ancak yeni bir seri numarası ile fatura numarası kullanırsanız...
  9. S

Kira Gelir Vergisi

Merhabalar, Yeni başlık açmak istemedim. tapusu annemin üzerine olan ama kirası benim hesabıma yatan bir daire var bu sebeple gib den bana mesaj geldi beyanı benim mi vermem gerek yoksa annem? dipnot bende kiracıyım.
  10. S

Sanayi Sicil Belgesi Nasıl Alınır ?

Geçen yıl kapasite raporunu yeniledik değişiklik yok gene odadan gelip kontrol ediyorlar makineleri.
  11. S

2018/14 Sayılı DFİF Ödemesi

Merhabalar, 2018/14 sayılı kanun kapsamında destekleme ve fiyat istikrar fonundan bir tutar haketmişiz ve Merkez Bankası bizim adımıza SGK ya ödemiş. Yazı gelince kontrol ettiğimde SGK emanetinde parayı gördüm bunu muhasebeleştirirken 679 yapmam yeterli olur mu?
  12. S

Döviz Bedelinin %25i MB Satılması

Merhabalar, 03.01.2022 tarihinde yürürlüğe giren ihracatçıların döviz bedellerinin %25'ini Merkez Bankasına satılması ile alakalı bilgi paylaşılabilir mi? 30.000 usd ve üzerine İBKB veya DAB düzenleniyordu gene bu sınırda devam edecek ama TL ye çevirmemiz mi gerekecek acaba?
  13. S

E-Defter Geçiş Zorunluluğu Hakkında

E-fatura 'ya bu yıl içinde geçti ise evet ama sene başında geçtiyse E-Deftere de geçmeliydi.
  14. S

30.000 Usd Altı İhracat Döviz Getirme Hangi Bedel Dikkate Alınır ?

İşlem Eur olduğu için hesaplamayı bugün ki pariteden dikkate alırsak 26.547 Eur için İBKB zorunlu değil
  15. S

Bir Stajerin Gizli Günlüğü

Burada asıl sorun eleman arayan bir firmaya girmemekten kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer eleman ihtiyacı varsa zaten sigorta zorunlu ama karşındaki kişinin zorunlu staj yapacağını bilen bürolar bu kozu kullanıp sigorta yaparım maaş vermem diyorsa Tahsin beyin işverende haklı çıkışına katılmam.