zirve

sinemp kullanıcısının son içeriği

1. S

İşsizlik parası

arkadaslar merhaba işletmemizde şubat ayında işbaşı yapan bir arkadasımız var bizde işbaşı yapmadan önce işsizlik parası alıyordu işe girince kuruma gidip iptal ettirdi simdi bizim işletmemizdenden çıkması söz konusu benım sormak ıstedığım; bu kısı bızde geriye dönük 120 gün primi kesintisiz...
  2. S

Yıllık izin günü

arkadaşlar Merhaba herkese iyi haflar öncelikle nisan 2010 yılında işe giren bir personelimiz var cuma günü (10.03.2012) tarihinde işten çıktı kullanılmamıs ızın parası verilecek gecen yıldan 4 gün kullanmadığı ızın hakkı var bu yıl mart ayında cıkısı oldu bu yıldan kac gun ızın hakkı olucak ben...
  3. S

Çalışmadığına dair raporu erken girme?

arkadaşlar merhaba bir personelimiz iş kazası geçırdı, 3 aylık raporu var bana yazılı bırsey gelmedıgı ıcın bende rapor bitiminde bilidirimde buluncaktım şimdi personelın akrabası geldı para almak ıcın sgk gıtmıs hastane bıldırımı yaptı sadece ısverenden onay beklıyoruz denmıs arkadasın raporu...
  4. S

Bireysel emeklilikte hata

arkadaslar merhaba ben bıreysel emeklılıkte bır hata yapmısım nasıl duzeltecegım konusunda bıgılerını paylasan olursa cok sevırım hatam soyle bır personelımız 840 tl bıreysel emeklılık katkı payı oduyor bana sozlesmesını getırdı bende aylık 840 tl sanarak ocak ayından bu yana heray 840 tl...
  5. S

Çalışma Bölge Müdürlüğüne Adres Değişikliği

arkadaşlar merhaba aklım cok karştı... aynı il de işyerimizi başka bir yere taşıdık bunu bir dilekçe ile sgk bilidrdim çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı bölge müdürlüğüne de bir dileçe ile bu değişikliği bilidrmeye gittim evragımı almadılar biz artık evrak kabul etmiyoruz sgk ile kendimiz...
  6. S

Ek-10 formunda hata yapmışım?

arkadaslar merhaba eksık gunler ıcın duzenlenen ek 10 formunda gecen ay raporlu olan personel ıcın prıme esas kazanc bolumunu doldururken hata yapmısım 35.76 yazacagıma baska personelle karıstırıp 28.87 yazmısım bu ay raporu devam edıyor bu personelın bu aykı formu hazırlarken fark ettım bu...
  7. S

Kısmı zamanlı çalışanın tam zamana geçmesi

arkadaslar merhaba şirketimizde çalısan kısmi zamanlı çalışanınımızı tam zamana gecirmeyi düsünüyuz ben bu personel için nasıl bir işlem yapmalıyım. işten çıkıs bilidrgesi duzenleyıp tekrar işe giriş mi yapmalıyım? işten çıkış nedenini ne yazmalıyım yoksa işe giriş çıkış yapmadan yeni sözleşme...
  8. S

Bireysel emeklilik vergi muafiyeti hk.

arkadaslar merhaba aylık brut maası 4.943,25 olan personelimiz bu ay bireysel emeklilk yaptırmıs aylık 1.680 tl katkı payı ödüyör. vergi muafıyetı nasıl olcak, bordroda nasıl gosterılecek ve nasıl hesaplanacak bana yardımcı olursanız cok sevınırım
  9. S

İşten çıkışı işçi sgk ya bildirir mi?

arkadaşlar merhaba işten çıkan personelin internetten işten çıkış bilidrgesi düzenlendi işçinin bu belgeyi sgk ya elden götürmesi gerekir mi sgk ya elden verilmese cezası var mı yardımcı olursanız cok sevınırım
  10. S

İş Görmezlik Belgesini Zamanında Girmeme

arkadaslar merhaba 10.09.2010 tarıhınde dogum yapan çalısanımız calısabılır kagıdını bugun (25.11.2010) tarıhınde bana teslım etmıstır. raporda 06.11.2010 da çalısabılır yazıyor bildirmede gec kaldım sımdı ne yapamam lazım yardımcı olursanız cok sevınırım ceza yermıyım :( Başlık açarken büyük...
  11. S

e-Bildirgede hata

arkadaslar merhaba eylül ayına ilişkin prim bildirgesinde bir hata yaptım eylül ayında işe giren personel yerine ekim ayında işbaşı yapılan personelın ismıyle bilidrgeyi gönderdim. internetten iptal bildirgesini de süresi geçtiği için veremiyorum bu konuda ne yapmam lazım yardımcı olursanız...